Bloomberg potwierdza: nowe iPhone’y z dodatkowymi obiektywami, większym zoomem i dwukierunkowym ładowaniem bezprzewodowym

Tomek Czech   11 maja 2019

Niezawodny Mark Gurman z Bloomberga, który kilka dni temu podał wiele nowych informacji o iOS 13 i watchOS 6, pisze w swoim najnowszym raporcie, że rozpoczęła się już produkcja procesorów A13 do tegorocznych iPhone’ów. Podaje też kilka nowych szczegółów i potwierdza niektóre wcześniejsze informacje na temat nowych smartfonów z Cupertino.

berrolia

Według Gurmana, nowe flagowce – następcy iPhone’a XS i XS Max, bedą wyposażone w potrójną tylną kamerę, natomiast następca iPhone’a XR w podwójną. Każdy z modeli zyska więc jeden obiektyw: dwa flagowce obiektyw super szerokokątny, a XR drugiej generacji – teleobiektyw. W każdym z telefonów zwiększy się tym samym zakres zoomu optycznego.

Niedawno analityk Ming-Chi Kuo podawał, że tegoroczne topowe iPhone’y zostaną wyposażone w nowy obiektyw ultra szerokokątny z matrycą 12 megapikseli i kątem widzenia 120-130 stopni.

Z informacji uzyskanych przez Bloomberga wynika też, że Apple pracuje nad nową funkcją automatycznej korekty zdjęć, która niejako przywróci całą sylwetkę danej osoby do fotografii, jeśli przez przypadek zostanie ona “ucięta”.

Gurman potwierdza, że wybrzuszenie, w którym zostanie umieszczona tylna kamera będzie miało kwadratowy kształt i będzie znajdowało się w górnym lewym rogu “plecków” iPhone’a.

Nowe modele – następcy iPhone’a XS i XS Max, mają być pół milimetra grubsze od obecnych.

Będą też posiadały funkcję dwukierunkowego ładowania bezprzewodowego, pozwalającą na naładowanie AirPodsów “i innych urządzeń” po położeniu ich na tylnej obudowie iPhone’a.

Kup Apple pod choinkę w Super Cenie w Lantre!

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: