Ekran Apple Watch Series 4 z tytułem „Wyświetlacz roku”

Łukasz Bernaczyk   10 maja 2019

Podczas corocznych targów branżowych „Display Week”, Apple Watch Series 4 został uhonorowany nagrodą „Wyświetlacz roku” w konkursie 2019 Display Industry Awards.

berrolia

Apple Watch Series 4 z “Display of the Year”

Nagroda „Display of the Year” została przyznana przez organizację Society of Information Display (SID). Uznano, że Apple Watch 4 posiada “wyświetlacz roku” w kategorii najważniejszych osiągnięć technologicznych.

Jurorzy zwrócili uwagę na wyjątkową technologię zastosowaną już na etapie projektowania wyświetlacza przez Apple, która pozwoliła uzyskać większy o 30% ekran bez znacznych zmian w rozmiarze zegarka oraz bez zmniejszania baterii.

Kolejnym argumentem było zastosowanie w ekranie AWS4 technologii LTPO TFT. Polega on na użyciu tranzystorów TFT wytwarzanych z polikrystalicznych tlenków metali, przy użyciu niskiej temperatury. Pozwala to na szybsze przemieszczanie się elektronów, co z kolei powoduje, że szybciej zmieniają one swój stan, ostatecznie sprawiając, że matryca reaguje szybciej oraz zużywa od 5 do 15 procent energii mniej.

Apple cały czas rozwija technologie produkcji wyświetlaczy stosowanych w swoich urządzeniach. Wiemy, że pracują nad ekranami miniLED i microLED, z dużym prawdopodobieństwem również nad wyświetlaczami elastycznymi.

Zobacz też: Apple Watch LTE – jedno z moich ulubionych urządzeń z Cupertino (recenzja)

Źródło

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: