Nowy Mac Pro (2019) i monitor Pro Display XDR w sprzedaży od września?

Tomek Czech   10 czerwca 2019

Na stronie Apple pojawiła się informacja, że nowy Mac Pro (2019) oraz monitor Apple Pro Display XDR pojawią się w sklepach we wrześniu tego roku. Być może jest to jednak błąd.

berrolia

Mac Pro (2019) i monitor Pro Display XDR – premiera we wrześniu?

Informacja o wrześniowej premierze pojawia się, gdy klikniemy w „Notify me” obok informacji o nowym Macu Pro czy monitorze. Wyskoczy wtedy okienko, z miejscem na pozostawienie naszego adresu email. Na górze okienka pojawia się informacja „Coming September”.

Może to być jednak błąd. Jeśli wybierzemy opcję powiadomienia o premierze komputera lub monitora na ich własnych podstronach, w okienku widzimy informację „Coming This Fall”. Dokładnie taką przybliżoną datę premiery podało Apple zarówno podczas prezentacji obydwu urządzeń na WWDC 2019, jak i w informacji prasowej.

We wrześniu Apple zazwyczaj wprowadza na rynek nowe modele iPhone’a i Apple, w ostatnich latach nowe Maki pojawiały się w sprzedaży później – w październiku lub nawet w grudniu (np. Mac Pro 2013 czy iMac Pro).

Jeśli jednak nowy Mac Pro oraz Pro Display XDR rzeczywiście trafiłyby na rynek już we wrześniu, to przyczyna mogłaby mieć naturę finansowo-marketingową: jeżeli Apple obawia się o wyniki finansowe za trzeci kwartał (o to, że mogą nie wyglądać korzystnie w porównaniu z tym samym okresem poprzedniego roku), to wrześniowa premiera Maca Pro i monitora może być sposobem na zwiększenie przychodów w omawianym kwartale (choć i tak większość analityków i mediów przygląda się głównie wysokości sprzedaży iPhone’ów).

Zobacz też: 

MacBooki Pro i Air w zaawansowanych konfiguracjach dostępne od ręki w Lantre

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: