Nowości w iOS 13 – pobieranie dowolnego pliku na iPhone’a i menadżer pobrań w Safari

Tomek Czech   10 czerwca 2019

iOS 13 przynosi wiele zmian w Safari – jedną z nich jest możliwość pobrania do pamięci iPhone’a dowolnego pliku oraz menadżer pobrań, który pokazuje listę wszystkich ostatnio pobranych plików.

berrolia

iOS 13 – pobieranie plików na iPhone’a

Wcześniejsze wersje iOS pozwalały na pobranie i zapisanie w pamięci iPhone’a tylko kilku rodzajów/formatów plików (np. zdjęć, wideo czy pdf). iOS 13 to zmienia – używając przeglądarki Safari możemy pobrać dowolny plik, na który natkniemy się w sieci.

Wystarczy tapnąć w link prowadzący do pliku. Pojawi się wtedy komunikat: „Czy chcesz pobrać [nazwa pliku]”? Jeśli wybierzesz „Zapisz”, automatycznie zacznie się pobieranie do folderu „Pobrane rzeczy” w aplikacji Pliki.

W prawym górnym rogu, obok paska adresu pojawia się teraz ikona ze strzałką (znana z Safari na Macu) dająca dostęp do menadżera pobrań – po tapnięciu w nią wyświetli się lista pobierających się właśnie plików (wraz z postępem ściągania) i tych już pobranych.

Jeśli klikniemy w lupę obok nazwy pliku, zostaniemy przeniesieni do folderu z pobranymi rzeczami w aplikacji Pliki.

Oczywiście identycznie wygląda to na iPadzie z iPadOS.

Pobieranie może odbywać się w tle – możemy wtedy używać dowolnej aplikacji.

W ustawieniach Safari możemy wybrać, czy pliki mają pobierać się do pamięci urządzenia czy bezpośrednio do iCloud Drive.

Gadżet Dnia: Koogeek Smart Fingerprint Lock – inteligentna kłódka z HomeKit

PROMOCJA: Słuchawki wokółuszne Denon AH-GC30 z ANC tańsze o 400 zł!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: