W iOS 13.5 pojawia się opcja automatycznego udostępniania naszej karty medycznej operatorowi połączenia alarmowego

Łukasz Bernaczyk   7 maja 2020

Najnowsza beta systemu iOS 13.5 wprowadza bardzo użyteczną (szczególnie w dzisiejszych czasach) funkcję, która podczas połączenia alarmowego SOS automatycznie prześle do odbiorcy tego połączenia naszą kartę medyczną. Ma to pozwolić punktom alarmowym na podejmowanie bardziej precyzyjnych decyzji dotyczących osoby w potencjalnie ciężkim stanie.

berrolia

iOS 13.5 – automatyczne wysyłanie Karty Medycznej

Podczas pierwszego uruchomienia aplikacji Zdrowie w nowej wersji iOS 13.5 beta 4 iPhone prosi użytkownika o zweryfikowanie ustawień dotyczących naszej Karty Medycznej.

W ustawieniach tych możemy zdecydować, czy nasza Karta Medyczna ma być automatycznie wysyłana do operatorów połączeń alarmowych SOS.

Jeśli włączymy tę funkcję, po wykonaniu połączenia alarmowe nasza Karta Medyczna zostaje automatycznie wysyłana (w postaci zaszyfrowanej) do Apple, które na podstawie informacji geolokalizacyjnych operatora połączenia alarmowego wie, czy obsługuje on tzw. „rozszerzone dane medyczne” – jeśli tak, dane użytkownika dzwoniącego są natychmiast przekazywane do dyspozytora.

Udostępniane w Karcie Medycznej informacje dotyczą kluczowych aspektów potrzebnych przy pierwszej pomocy medycznej, czyli: języka, jakim posługuje się poszkodowany, danych kontaktowych jego najbliższej rodziny, a także informacji o jego ewentualnych alergiach, przyjmowanych na stałe lekach czy też obecnej kondycji zdrowotnej.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: