Apple udostępnia iOS 13.5 beta 4 ze zmianami dotyczącymi monitorowania kontaktów z osobami chorymi na COVID-19

Tomek Czech   6 maja 2020

Apple udostępniło dzisiaj czwartą deweloperską betę iOS 13.5 (niedługo powinna być też dostępna jej publiczna wersja). Aktualizacja zawiera zmiany w ustawieniach dotyczących powiadomień o możliwym kontakcie z osobą chorą na COVID-19, czyli opcją wprowadzoną przez poprzednią betę.

berrolia

W udostępnionej przed tygodniem trzecie becie iOS 13.5 zaimplementowano stworzone we współpracy z Google API, które razem ze specjalnie przygotowaną aplikacją umożliwia monitorowanie, czy mieliśmy kontakt z osobą chorą na COVID-19.

iOS 13.5 bata 4

W dzisiejszej czwartej becie ustawienia “COVID-19 Exposure Notifications” zostały nieco zmodyfikowane. Jest opcja włączenia monitorowania kontaktu z innymi osobami korzystającymi z opracowanego przez Apple i Google narzędzia, ale tyko wtedy, kiedy w telefonie mamy zainstalowaną autoryzowaną do tego aplikację.

Logi dotyczące naszych kontaktów z innymi osobami są przechowywane w urządzeniu przez 14 dni, potem automatycznie usuwane. Jest też opcja ręcznego skasowania ich w każdym momencie.

Screen: 9to5Mac

Pojawiły się też informacje, że powiadomienia o kontakcie z osobą chorą na COVID-19 mogą niedługo trafić na iPada.

Inne nowości w iOS 13.5:

  • szybsze odblokowanie iPhone’a, gdy mamy założoną maskę ochronną;
  • możliwość wyłączenia powiększającego się okienka FaceTime osoby aktualnie mówiącej.

Więcej szczegółów na temat nowych funkcji w iOS 13.5 znajdziesz tutaj.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: