iOS 13.5 beta 3 już dostępna dla wszystkich – zobacz wszystkie nowości

Łukasz Bernaczyk   30 kwietnia 2020

Apple udostępniło publiczną betę oddanej wczoraj w ręce deweloperów iOS 13.5 beta 3. Może ją więc pobrać każdy posiadacz iPhone’a po zarejestrowaniu się w bezpłatnym programie beta-testerów. Nowa beta przynosi ciekawe i ważne nowości. Zobaczmy, co dokładnie.

berrolia

iOS 13.5 public beta 3 – lista nowości:

  • Powiadomienia o narażeniu na SARS-CoV-2/COVID-19

Stworzona wspólnie z Google funkcjonalność monitoruje, czy w zasięgu Bluetooth naszego iPhone’a mieliśmy kontakt z osobą zarażoną koronawirusem. Jeżeli tak, telefon wyśle nam stosowne powiadomienie.

Opcję tą znajdziecie w Ustawienia -> Prywatność -> Zdrowie.

  • Szybsze odblokowanie iPhone’a, gdy mamy założoną maskę ochronną

To kolejna nowość związana z rozprzestrzeniającą się pandemią koronawirusa. Podczas noszenia maseczki ochronnej niemożliwe jest odblokowanie iPhone’a przy użyciu Face ID.

Nowa beta przynosi funkcjonalność, dzięki której iPhone od razu przejdzie do weryfikacji użytkownika kodem PIN, nie tracąc tym samym zbędnego czasu na – i tak skazaną na porażkę – próbę rozpoznania twarzy.

  • Możliwość wyłączenia powiększającego się okienka FaceTime osoby aktualnie mówiącej

Ta nowość również pośrednio związana jest z obecną sytuacją dotyczącą COVID-19, kiedy liczba wideorozmów znacznie wzrosła, szczególnie tych wieloosobowych.

Dotychczas podczas grupowej wideokonferencji przy użyciu FaceTime okienko z osobą aktualnie mówiącą automatycznie się powiększało. Przy spotkaniach wideo z dużą ilością uczestników, ciągle powiększające się różne okienka mogą utrudniać prowadzenie rozmowy. W związku z tym Apple postanowiło dać użytkownikowi możliwość wyboru: w ustawieniach FaceTime możemy teraz wybrać, czy chcemy, by okienko osoby mówiąc się powiększało, czy też ma zawsze pozostawać tego samego rozmiaru. Jeśli wybierzemy tę drugą opcję, okienko możemy powiększyć w każdej chwili manualnie przez zwykłe tapnięcie go.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: