Apple udostępniło iOS 13.5 beta 3 z dwiema ważnymi nowościami – powiadomieniami o kontakcie z osobą chorą na COVID-19 i ułatwieniami Face ID przy założonej masce

Tomek Czech   29 kwietnia 2020

Apple oddało przed chwilą w ręce deweloperów nową betę iOS – oznaczona jest jako jako “iOS 13.5 beta 3”, ale poprzednie dwie bety tej wersji oprogramowania były oznaczone jako “iOS 13.4.5”. Zmiana nazewnictwa spowodowana jest ważnymi nowościami, które pojawiły się w najnowszej aktualizacji.

berrolia

iOS 13.5 beta 3: COVID-19

W najnowszej becie iOS 13.5 po raz pierwszy zaimplementowano stworzone we współpracy z Google API, które umożliwia monitorowanie, czy mieliśmy kontakt z osobą chorą na COVID-19. Jeśli takie podejrzenie istnieje, otrzymamy stosowne powiadomienie.

Opcję tę możemy włączyć w Ustawienia -> Prywatność -> Zdrowie.

iOS 13.5 beta 3: Face ID i maski

W nowej becie znalazło się też nowe rozwiązanie dotyczące systemu rozpoznawania twarzy. Jeśli próbujemy odblokować telefon mając założoną maskę, zostaniemy od razu poproszeni o wpisanie PINu – telefon nie będzie próbował rozpoznać naszej twarzy za pomocą Face ID (co jest z góry skazane na niepowodzenie).

Jeśli nie mamy założonej maski telefon automatycznie użyje Face ID i odblokuje iPhone’a.

Maski A&p by RYŁKO – dizajn i ochrona w jednym

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: