Nowości w iOS 13: Tryb niskiego transferu danych

Tomek Czech   9 czerwca 2019

Jedną z nowych funkcji w iOS 13 jest Tryb niskiego transferu danych, który pomaga obniżyć użycie sieci komórkowej danych na iPhonie.

berrolia

iOS 13 – Tryb niskiego transferu danych

Nową funkcję uruchamiamy w: Ustawienia -> Sieć komórkowa.

Apple nie podaje szczegółów dotyczących działania nowej funkcji. Na swojej stronie pisze tylko, że Tryb niskiego transferu danych (Low Data Mode) pozwala zdredukować ilość danych sieci komórkowej zużywanych przez aplikacje.

Funkcja przyda się więc np. pod koniec miesiąca rozliczeniowego u naszego operatora, kiedy nasz pakiet danych będzie na wyczerpaniu lub podczas podróży zagranicznych, kiedy nie będziemy chcieli przekroczyć limitu danych dostępnych w roamingu.

Oczywiście może też wydłużyć czas pracy iPhone’a na baterii, bo mniejszy transfer danych to krótsza/mniej intensywna praca anteny 3G/4G, a więc mniejsze zużycie prądu.

Sieć WiFi utworzona na iPhonie z iOS 13 w trybie hotspotu osobistego będzie domyślnie używać trybu niskiego transferu danych.

Jeśli więc podłączymy naszego iPada do hotspotu osobistego utworzonego z naszego iPhone’a, aplikacje na iPadzie będą zużywać mniej danych. W tym samym czasie iPhone dalej może pracować w trybie standardowego wykorzystania danych. Jeśli chcemy pracować w takim trybie również na iPadzie, możemy w ustawieniach sieci wyłączyć tryb niskiego transferu.

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: