Nowy Apple Watch może posiadać kamerę

Łukasz Bernaczyk   26 czerwca 2019

Już od dawna słyszymy, że Apple chciałoby umieścić kamerę w swoim zegarku. I choć na rynku  jest już czwarta generacja Apple Watcha, to na próżno Szukać w niej obiektywu. Okazuje się jednak, że Apple nie zamierza się łatwo poddać i nadal pracuje nad tym tematem. Co jeszcze ważniejsze, opatentowało rozwiązanie, które może rozwiązać jeden z największych problemów związanych z umiejscowieniem kamery w zegarku.

berrolia

Problem z kamerą w Apple Watchu

Największą przeszkodą w zintegrowaniu kamery z Apple Watchem jest jej potencjalne położenie. No bo gdyby obiektyw był zwrócony w stronę użytkownika, oznaczałoby to, że kamerę można wykorzystywać wyłącznie do FaceTime lub selfie i to w dodatku przy odpowiednim, niejednokrotnie niewygodnym ułożeniu nadgarstka.

Wykonywanie innych zdjęć, np. krajobrazu odpada już zupełnie, ponieważ nie widzielibyśmy ekranu zegarka, na którym wyświetlany jest obraz z kamery.

I odwrotnie – gdyby obiektyw był zwrócony w inną stronę niż nasza, kamery nie dałoby się wykorzystać do rozmów FaceTime czy robienia selfie.

Kamera w opasce Apple Watcha

Powyższe problemy może rozwiązać przyznany właśnie Apple patent. Opisuje on pasek do Apple Watcha, na końcu którego znajduje się zintegrowana kamera (lub nawet dwie kamery po obu stronach paska). Sam pasek miałby być wykonany z elastycznego materiału, który pozwoli na ustawienie kamery według potrzeby użytkownika.

Jedna z opcji patentu opisuje nawet możliwość przekręcenia paska tak, by optyka kamery pozwalała na fotografowanie lub nagrywanie wideo tego, co znajduje się przed użytkownikiem (np. krajobrazu).

Przy zastosowaniu dwóch kamer (po jednej z każdej strony paska) opcja przekręcania kamery nie byłaby konieczna, wystarczyłoby przełączyć się na tylną kamerę.

Oczywiście końcówkę paska z kamerą można by też uformować w taki sposób, by idealnie nadawała się do rozmów FaceTime, czy robienia selfie.

W tym wypadku, poprzez regulację kąta nachylenia kamer względem zegarka, eliminuje się jednocześnie konieczność trzymania nadgarstka w niewygodnej dla użytkownika pozycji.

Nie wiemy, czy Apple ostatecznie zdecyduje się na zaimplementowanie opatentowanego właśnie rozwiązania do przyszłych pasków dla Apple Watcha, ale moim zdaniem w najnowszym patencie tkwi duży potencjał.

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: