iPhone 11 może wyglądać inaczej, niż się spodziewaliśmy (wideo)

Tomek Czech   18 lipca 2019

Od dłuższego czasu mniej więcej wiemy, jak będzie wyglądał iPhone 11. Zmian wizualnych ma być niewiele – nowy przełącznik wyciszania i potrójna tylna kamera na kwadratowym wybrzuszeniu. Okazuje się, że ta kamera może wyglądać inaczej, niż do tej pory myśleliśmy. Nieco inaczej może też wyglądać notch z systemem kamer TrueDepth.

berrolia

iPhone 11 (2019) – potrójna kamera

Na większości renderów czy chińskich atrap nowego iPhone’a całe wybrzuszenie potrójnej kamery było czarne (niezależnie od koloru obudowy telefonu), a trzy małe obiektywy zlewały się z tłem.

Znany youtuber z kanału Unbox Therapy pokazał jednak w swoim ostatnim wideo atrapę iPhone’a 11, która miała być stworzona na podstawie najnowszych schematów CAD i ma być najbardziej zbliżona do tego, jak będzie wyglądał nowy iPhone.

Na zdjęciach widzimy znacznie bardziej odznaczające się od tła trzy obiektywy z szerokimi, czarnymi obwódkami.

Dodatkowo, przestrzeń między obiektywami ma być dopasowana kolorystycznie do koloru całego telefonu. Takie właśnie atrapy pokazywali też ostatnio m.in. znany twitterowy tipster Ben Geskin i youtuber Marques Brownlee. Również Geskin twierdzi, że tak właśnie będzie wyglądała tylna kamera w nowych iPhone’ach.

Czy wygląda to lepiej, niż duży, czarny kwadrat, który obserwowaliśmy do tej pory? Oceńcie sami.

Dodatkowo, okazuje się, że wybrzuszenie na kamerę może wystawiać z obudowy jedynie minimalnie – mniej, niż się spodziewaliśmy. Widać to wyraźnie na zdjęciach nowych atrap.

Lewis Hilsenteger z Unbox Therapy zauważa też, że na dostarczonej mu atrapie nieco inaczej niż w obecnych modelach wyglądają przednie sensory i kamery składające się na system TrueDepth.

Wiele razy słyszeliśmy, że nowe iPhone’y mają posiadać mniejsze wycięcie w ekranie i ulepszony system rozpoznawania twarzy FaceID, ale trudno powiedzieć, czy stanie się to w tym roku. A w związku z tym – czy widoczne na zdjęciu zmiany pokazują rzeczywisty obraz iPhone’a 11, czy może atrapa po prostu nie została wykonana aż tak dokładnie.

Zobaczcie całe wideo, w którym Lewis Hilsenteger prezentuje najnowszą atrapę iPhone’a 11.

Premiera trzech nowych modeli iPhone’a (2019) spodziewana jest we wrześniu.

Kup Apple pod choinkę w Super Cenie w Lantre!

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: