Nowe funkcje w aplikacji Jakdojade – śledzenie aktualnego położenia autobusów i tramwajów i przewidywanie ich ewentualnego opóźnienia

Łukasz Bernaczyk   18 lipca 2019

Jakdojade to bardzo popularna w naszym kraju aplikacja, ułatwiająca poruszanie się po polskich miastach komunikacją miejską. Użytkowników apki z pewnością ucieszy informacja, że do programu wdrażane są nowe, bardzo przydatne funkcjonalności.

Jakdojade – nowe funkcje

Aplikacji Jakdojade przedstawiać nie trzeba. Nawet jeśli z niej nie korzystacie, na pewno wiecie, jak działa i do czego służy. Ma ona już pół miliona użytkowników (dziennie) w naszym kraju.

Obecnie do apki na iOS i Androida wdrażane są nowe funkcjonalności, umożliwiającej użytkownikom śledzenie na żywo wyczekiwanego tramwaju lub autobusu (funkcja „realtime”). Dodatkowo, Jakdojade zaczyna podawać też szacowany czas opóźnienia pojazdów, jeżeli taki występuje.

Na chwilę obecną opisane funkcjonalności zostały uruchomione dla transportu publicznego w Warszawie i we Wrocławiu. Kolejne z 47 miast obsługiwanych przez Jakdojadę powinny otrzymać nowe funkcje już wkrótce.

Od 18 lipca Jakdojade przewiduje opóźnienia i pokazuje na żywo faktyczną lokalizację autobusów i tramwajów. Pracujemy, by do końca roku uruchomić funkcję realtime’u w kolejnych miastach.

Nie za darmo…

Jeśli nie korzystamy z aplikacji w wersji premium, za funkcję „realtime” będziemy musieli zapłacić. Dostępne są dwie opcje.

W pierwszym przypadku musimy obejrzeć reklamę, a więc płacimy własnym czasem. Wtedy funkcjonalność jest odblokowana dla 10 wybranych tras.

W drugim przypadku płacimy 0,99 zł na miesiąc i funkcjonalność nie jest w żaden sposób limitowana.

Obie wprowadzone funkcje wydają się być bardzo przydatne, a cena nie jest wygórowana (choć istnieją aplikacje, które umożliwiają śledzenie autobusów czy tramwajów za darmo). Ciekawe, kiedy z nowości będziemy mogli korzystać w pozostałych miastach.

Maki w chipami z serii "M" w rewelacyjnych cenach!

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: