Zobacz pierwsze zdjęcie wykonane iPhonem 11 Pro przy użyciu Trybu Nocnego

Łukasz Bernaczyk   13 września 2019

Jedną z nowych funkcji iPhone’ów 11, 11 Pro oraz 11 Pro Max jest Tryb Nocny pozwalający wykonywać dobrze “doświetlone” zdjęcia nawet przy bardzo słabym oświetleniu. Do sieci trafiła właśnie pierwsza fotka wykonane w Night Mode.

berrolia

Jak działa Tryb Nocny?

Night Mode, czyli Tryb Nocny jest uruchamiany automatycznie w słabych warunkach oświetleniowych.

Podczas robienia zdjęcia aparaty iPhone’a wykonują serię zdjęć. W tym samym czasie optyczna stabilizacja obrazu ma za zadanie redukcję drgań aparatu.

Po zarejestrowaniu serii obrazów sztuczna inteligencja łączy je w taki sposób, by wychwycić ostre i lepiej oświetlone elementy poszczególnych fotografii. Jednocześnie eliminowane są wszelkie szumy oraz ślady ruchu i rozmycia.

Ostatecznie powstaje jedno zdjęcie o dużo lepszej jakości niż w przypadku fotografowania bez użycia Trybu Nocnego.

Pierwsze prawdziwe porównanie

W sieci pojawiło się właśnie pierwsze porównanie zdjęć przy użyciu iPhone’a 11 Pro Max z włączonym Trybem Nocnym, do zdjęcia zrobionego w tym samym miejscu i w tych samych warunkach, lecz wykonanego iPhonem X, który – jak wiemy – nie posiada Night Mode.

Fotki opublikowała na Twitterze kanadyjska modelka Coco Rocha. Już na pierwszy rzut oka widać, że różnica jest ogromna. Dla lepszego porównania poniżej dołączamy same zdjęcia.

PROMOCJA: Magnetyczny powerbank Anker z MagSafe do iPhone’ów 12/13

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: