iPhone’y 11 Pro i 11 Pro Max mogą posiadać dodatkowe 2 GB RAM wyłącznie do obsługi aparatów

Łukasz Bernaczyk   20 września 2019

Wiemy już, że wszystkie trzy najnowsze iPhone’y posiadają 4 GB RAM. Ale pojawiają się spekulacje, że  modele Pro mogły zostać wyposażone w dodatkowy moduł pamięci RAM, przeznaczonej wyłącznie dla obsługi kamer .

berrolia

Ile RAM mają iPhone 11 Pro i iPhone 11 Pro Max?

Jak podaje na Twitterze znany programista Steve Troughton-Smith, z kilku źródeł dochodzą go informacje, że Apple umieściło w iPhone’ach 11 Pro i 11 Pro Max dodatkowy moduł pamięci RAM o pojemności 2 GB.

Dodatkowy RAM miałby służyć wyłącznie na potrzeby nowej kamery i nie byłby dostępny dla innych aplikacji. Byłoby to logiczne rozwiązanie, biorąc pod uwagę ilość skomplikowanych operacji wykonywanych w modelach Pro przy robieniu zdjęć czy rejestrowaniu wideo.

Przykładem może być tu technologia Deep Fusion, polegająca na tym, że aparaty iPhone’a wykonują serię 9 zdjęć, które analizowane są piksel po pikselu, a następnie wybierane są “najlepsze elementy”, by finalnie złożyć jej w jedną fotografię.

Czekamy na potwierdzenie

Rewelacja o 2 GB dodatkowego RAMu jest na razie informacją niepotwierdzoną. Steve Troughton-Smith zamierza jednak zbadać ten temat i wyjaśnić sprawę w ciągu najbliższych dni.

Źródło

MacBooki Pro i Air w zaawansowanych konfiguracjach dostępne od ręki w Lantre

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: