Eksperci zachwyceni ekranem w iPhonie 11 Pro Max – otrzymuje najwyższą w historii smartfonów ocenę A+

Łukasz Bernaczyk   25 września 2019

Specjaliści z Display Mate przeprowadzili dogłębne testy wyświetlacza iPhone’a 11 Pro Max. Wyniki zaskoczyły ich samych – ekran nowego smartfona Apple zdeklasował konkurencję i otrzymał najwyższą w historii badań wyświetlaczy telefonów komórkowych ocenę A+.

berrolia

Display Mate specjalizuje się w profesjonalnej kalibracji i testach różnego rodzaju wyświetlaczy, głównie w urządzeniach mobilnych, przy użyciu zaawansowanej aparatury pomiarowej.

Kosmiczne wyniki iPhone’a 11 Pro Max

Wyniki i wnioski z przeprowadzonych przez inżynierów badań mówią jasno, że nawet porównując jedynie do wyświetlacza w zeszłorocznym iPhonie XS Max, Apple dokonało dużego skoku jakościowego.

W zmierzonych parametrach wyświetlacz nowego iPhone’a 11 Pro Max ustanowił nowe rekordy lub wyrównywał już istniejące, takie jak:

  • Najwyższa absolutna dokładność odwzorowania kolorów (0,9 JNCD; różnica w stosunku do odwzorowania perfekcyjnego jest niemożliwa do odróżnienia przez ludzkie oko).
  • Najwyższa jasność pełnego ekranu wśród smartfonów z wyświetlaczem OLED (770 nitów dla 100% APL i 821 nitów dla 50% APL).
  • Najwyższy współczynnik kontrastu (171 przy 100% APL).
  • Najwyższa jasność skokowa HDR (1290 nitów dla standardu HDR przy 20% APL).
  • Najwyższy kontrast wśród ekranów OLED.
  • Najniższy współczynnik odbicia od ekranu (4,5%).
  • Najwyższa widzialna rozdzielczość ekranu (2,7 K; 2688×1242).

Eksperci z Display Mate zauważają też, że ekran w iPhonie 11 Pro Max jest o 15% bardziej energooszczędny i o 17% jaśniejszy (jasność szczytowa) od swojego poprzednika – iPhone’a XS Max.

A mój smartfon ma ekran 4K!

Na koniec, dla maniaków cyferek, którzy lubią zakrzyknąć: „Ale mój smartfon ma ekran 4K!”, przytoczę jeden cytat z raportu końcowego ekspertów z firmy DisplayMate:

W przypadku ekranu iPhone’a 11 Pro Max i rozdzielczości ekranu 2,7K (2688 x 1242), piksele oglądane z odległości większej niż 25 centymetrów dla ludzkiego oka mają idealną ostrość. W rezultacie, dla smartfonów zupełnym bezsensem jest zwiększanie rozdzielczości ponad tę wartość (np. do 4K) tylko dla głupich celów marketingowych. Nie przynosi to żadnej realnej korzyści, gdyż jest niezauważalne dla ludzkiego oka.

Apple Watch Series 7 dostępny na Amazon.pl - szybka dostawa!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: