iPhone’y z 2020 r. będą inspirowane dizajnem iPhone’a 4 – raport

Tomek Czech   25 września 2019

Już kilkukrotnie słyszeliśmy, że przyszłoroczne iPhone’y, oprócz nowych rozmiarów, wsparcia 5G i Touch ID w ekranie, mają mieć też nowy dizajn. Dzisiaj analityk Ming Chi-Kuo podaje, że iPhone’y z 2020 r. będą inspirowane dizajnem iPhone’a 4.

berrolia

iPhone 2020

Według informacji zdobytych przez Kuo, wygląd przyszłorocznych iPhone’ów ma się “znacząco zmienić”. Obudowa nadal będzie wykonana ze szkła, ale przedni i tylny panel mają być spięte metalową ramą, podobnej do tej, którą Apple zastosowało w przypadku iPhone’a 4 i 4S.

Rama, prawdopodobnie wykonana ze stali nierdzewnej, będzie rowkowana, a rowki zostaną wypełnione szafirem lub szkłem. Ma to z jednej strony zwiększyć jej wytrzymałość, a z drugiej zmniejszyć negatywny wpływ, jaki rama ma na transmisję fal o wysokiej częstotliwości przez antenę wewnętrzną. W nowych iPhone’ach będzie to jeszcze ważniejsze niż teraz, bo przyszłoroczne modele mają otrzymać wsparcie 5G.

Niestety, nowa rama ma też więcej kosztować – według analityka, być może nawet o 50%-60%. Znacząco, bo nawet o połowę, może wzrosnąć koszt produkcji nowej szklanej obudowy.

Według wcześniejszych doniesień Ming-Chi Kuo, w 2020 r. Apple wprowadzi na rynek trzy nowe flagowce z ekranami OLED w rozmiarach:

  • 5,4″ (prawdopodobnie następca 5,8-calowego iPhone’a 11 Pro);
  • 6,1″ (następca 6,1-calowego iPhone’a 11?);
  • 6,7″ (następca 6,5-calowego iPhone’a 11 Pro Max?).

W pierwszych miesiącach 2020 r. Apple ma też wprowadzić na rynek tańszego iPhone’a (być może iPhone’a SE 2).

Na wakacje z nową baterią – w iSpot wymienisz baterię w iPhonie 30% taniej

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: