Raport: przełomowe wyświetlacze mini-LED pojawią się w iPadach Pro i MacBooku Pro

Łukasz Bernaczyk   30 września 2019

Analityk Ming-Chi Kuo opublikował swój najnowszy raport na temat iPadów Pro i MacBooka Pro, które Apple planuje wyposażyć w wyświetlacze w technologii mini-LED. Urządzenia mają trafić do sprzedaży pod koniec przyszłego roku i na początku roku 2021.

berrolia

iPad Pro i MacBook Pro z ekranami mini-LED

Pierwszym urządzeniem Apple z ekranem mini-LED ma być iPad Pro. Tablet ma trafić do sprzedaży w ostatnim kwartale 2019 r. lub w pierwszym kwartale 2020 r. W następnej kolejności wyświetlacz mini-LED otrzyma nowy MacBook Pro, którego premiera ma odbyć się w pierwszym lub drugim kwartale 2021 r.

Według Kuo, Apple wybrało technologię mini-LED z kilku powodów. Jednym z nich ma być większa odporność paneli micro-LED na tzw. wypalanie się niż paneli OLED.

Kolejnym powodem miałby być fakt szerszej dostępności paneli mini-LED niż OLED i możliwość zakupu wyświetlaczy u innych producentów niż Samsung. Dzięki temu ich cena byłaby też prawdopodobnie niższa.

Ekrany mini-LED są też cieńsze i lżejsze, co przełożyłoby się na mniejszy rozmiar i mniejszą wagę urządzeń. Oferują też wyższy kontrast i szerszą gamę kolorów.

Ekrany w iPadach Pro i MacBookach Pro miałyby posiadać około 10000 diod LED. To nieporównywalnie więcej niż przy klasycznych wyświetlaczach LCD. Dla przykładu. nowy monitor Apple Pro Display XDR, na którego premierę którego ciągle czekamy (ma pojawić się w sprzedaży jesienią) używa do podświetlania obrazu niespełna 570 diod.

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: