Raport: nowe iPhone’y sprzedają się świetnie – Apple zwiększa produkcję

Łukasz Bernaczyk   8 października 2019

W związku z przekraczającym oczekiwania zapotrzebowaniem rynku na iPhone’y 11 i 11 Pro/Pro Max, Apple zdecydowało się na zwiększenie produkcji tegorocznych flagowców – głosi raport Nikkei Asian Review.

berrolia

Świetna sprzedaż iPhone’a 11/Pro

O dużej popularności tegorocznych iPhone’ów było już słychać całkiem sporo w ostatnim czasie. Tim Cook oznajmił w jednym z wywiadów, że w pierwszych tygodniach dostępności sprzedaż nowych modeli jest bardzo wysoka.

Potwierdza to najnowszy raport Nikkei – powołując się na źródła w łańcuchu dostaw Apple, agencja informuje, że Apple poprosiło swoich dostawców i producentów podzespołów o zwiększenie produkcji o 10%.

Taka wartość procentowa przekłada się na około 8 milionów iPhone’ów sprzedanych więcej. Aby uzmysłowić Wam skalę – to mniej więcej tyle, ile smartfonów sprzedaje Google w Stanach Zjednoczonych przez cały rok.

Zobacz wszystko, co musisz wiedzieć o:

MacBooki Pro i Air w zaawansowanych konfiguracjach dostępne od ręki w Lantre

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: