A13 Bionic jest dwukrotnie szybszy od najlepszych procesorów konkurencji – AnandTech publikuje szczegółową recenzję chipa z iPhone’a 11/Pro

Łukasz Bernaczyk   18 października 2019

Według specjalistów z AnandTech, nowy procesor A13 Bionic, który jest jednostką centralną iPhone’ów 11, 11 Pro i 11 Pro Max jest niedoścignionym liderem wśród procesorów do urządzeń mobilnych. Jakby tego było mało, testy wykazują, że nie ustępuje wydajnością układom AMD i Intela, montowanym w komputerach stacjonarnych.

berrolia

Potężny A13 Bionic

Eksperci z AnandTech, którzy znani są z bardzo szczegółowych badań podzespołów elektronicznych, wzięli na tapetę procesor A13 Bionic z tegorocznych iPhone’ów.

Z badań wynika, że A13 dwukrotnie przewyższa wydajnością najlepsze procesory mobilne konkurencji. Co jeszcze ciekawsze, A13 osiągał wyniki równe najmocniejszym jednostkom Intela i AMD, stosowanym w komputerach stacjonarnych.

Zgodnie z zapowiedziami Apple, procesor A13 Bionic okazał się być o 20% szybszy od zeszłorocznego A12, choć, jak się okazuje, jest nieco bardziej energochłonny (przy najbardziej zaawansowanych zadaniach do około 1W więcej niż procesor A12), co może powodować szybsze nagrzewanie i nieco mniejsza wydajność przy szczytowym poborze mocy.

Koprocesor graficzny A13 okazał się jeszcze bardziej potężny i wykręcił wyniki o 50-60% lepsze niż jego poprzednik.

Bardzo szczegółowe rezultaty testu A13 Bionic znajdziecie tutaj.

Świetne bateria

Ci sami specjaliści zbadali również baterie w nowych iPhone’ach. Ich testy potwierdziły zwiększoną żywotność, zgodnie z zapewnieniami płynącymi z Cupertino:

  • iPhone 11: + 1 godzina pracy na jednym ładowaniu (w porównaniu z iPhonem XR);
  • Phone 11 Pro: + 4 godziny pracy na jednym ładowaniu (w porównaniu z iPhonem XS);
  • iPhone 11 Pro Max: +5 godzin pracy na jednym lądowaniu (w porównaniu z iPhonem XS Max).

W podsumowaniu eksperci z AnandTech napisali, że Apple z pozycji średniaka (jeżeli chodzi o baterie w telefonach) wskoczyło na fotel lidera (lub przynajmniej jednego z liderów) na rynku smartfonów.

CYBER WEEK W LANTRE (APPLE AUTHORIZED RESELLER)

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: