13-calowy MacBook Pro z klawiaturą nożycową trafi do sprzedaży w pierwszej połowie 2020 – raport

Łukasz Bernaczyk   19 listopada 2019

Niedawno odbyła się premiera nowego, 16-calowego MacBooka Pro, który poza większym ekranem jest pierwszym laptopem Apple, w którym powrócono do „starego” typu klawiatury z mechanizmem nożycowym. Wygląda na to, że drugi z MacBooków Pro, model 13-calowy otrzyma taką samą klawiaturę w odświeżonej wersji jeszcze w pierwszej połowie 2020 r.

berrolia

Magic Keyboard w MacBookach Pro

Wszystko wskazuje na to, że począwszy od nowego MacBooka Pro 16” Apple zdecydowało się na dobre porzucić awaryjną klawiaturę motylkową własnego autorstwa na rzecz sprawdzonej klawiatury nożycowej.

W MBP 16” ta klawiatura otrzymała marketingową nazwę Magic Keyboard. Jest to niemalże identyczna klawiatura, jaka była stosowana w MacBookach przed przejściem na mechanizm motylkowy w 2015 roku. W nowym 16-calowym MacBooku Pro zmniejszony został jedynie skok klawiszy, który obecnie wynosi 1 mm. Ponadto mamy fizyczny przycisk Escape, wydzielony z TouchBara oraz osobny czytnik Touch ID.

MacBook Pro 13” z Magic Keyboard w 2020 roku

Zgodnie z doniesieniami DigiTimes, taka sama klawiatura nożycowa trafi również do 13-calowego MacBooka Pro. Ma to nastąpić w pierwszej połowie przyszłego roku, kiedy Apple zaprezentuje odświeżoną wersję tego modelu (może się to wydarzyć np. w marcu, kiedy ma odbyć się premiera iPhone’a SE 2 lub w czerwcu na WWDC 2020).

Powyższa informacja potwierdza wcześniejsze doniesienia analityka Ming-Chi Kuo, który w swoich pisał, że począwszy od MacBooka Pro 16” wszystkie kolejne laptopy Apple będą wyposażone w klawiaturę nożycową, a pierwszy z nich zobaczymy jeszcze przed 3 kwartałem 2020 roku. W 2020 r. najprawdopodobniej zobaczymy również nowy model MacBooka Air wyposażonego w klawiaturę z mechanizmem nożycowym.

Mac od ręki i w super cenie!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: