Twisto idzie jak burza – o usługi aplikowało już 70 tys. klientów (dołącz i zgarnij 50 zł na zakupy)

Tomek Czech   19 listopada 2019

Twisto podało oficjalne dane o ilości klientów, których pozyskuje po wprowadzeniu najnowszych usług (kredytu odnawialnego Twisto Free oraz karty i aplikacji mobilnej) – aplikowało o nie już ponad 70 tysięcy użytkowników. Zainteresowanie usługą jest bardzo duże – codziennie rejestruje się około 2,5 tys. osób.

berrolia

Czym jest Twisto?

Twisto to karta do codziennych płatności, połączona z aplikacją mobilną. Z Twisto można bezpłatnie odroczyć termin zapłaty za zakupy do 45 dni, a za granicą transakcje są rozliczane po najlepszym kursie wymiany, bez opłat i prowizji.

Karta Twisto jest bezpłatna i można nią płacić w każdym sklepie internetowym i stacjonarnym – wszędzie gdzie akceptowany jest Mastercard.

Zakupy z Twisto są bardzo proste – posiadacz karty robi zakupy w ramach bezpłatnego miesięcznego limitu, a potem zwraca jego równowartość w dowolnym momencie – od razu po zakupie lub do 45 dni (licząc od początku miesiąca) – korzystając z BLIKA bądź przelewu. Jeśli woli może również odroczyć część płatności (do 90 proc. przyznanego limitu) na kolejny miesiąc.

Dzięki Twisto zakupy są bezpieczniejsze (kupujący nie angażuje własnych środków finansowych do czasu, aż sprawdzi produkt i zdecyduje, że chce go zatrzymać) i wygodniejsze (zakupu można dokonać w dowolnym momencie, np. wykorzystując promocję, albo w sytuacji chwilowego braku środków).

Jak się zarejestrować w Twisto?

Aby korzystać z karty Twisto należy pobrać aplikację (iOS, Android) i zarejestrować się. Po otrzymaniu miesięcznego limitu można robić zakupy. Limit przyznawany jest na podstawie deklaracji klienta oraz ocenie jego zdolności kredytowej, z wykorzystaniem m.in. autorskiego silnika scoringowego Nikita i może sięgać kilku tysięcy złotych.

Aplikacja i karta są darmowe, bez względu na liczbę wykonanych transakcji w miesiącu.

Zakładając konto Twisto z naszym specjalnym linkiem otrzymacie 50 zł do wykorzystania na zakupy (więcej informacji tutaj).

Załóż konto Twisto Free i zdobądź 50 zł na zakupy

Jeszcze w tym roku aplikacja Twisto zyska dodatkowe funkcje – program Cashback, czyli zwrot części wydatków poniesionych w wybranych sklepach oraz funkcję Twisto Split – łatwy podział rachunku między znajomych (nawet tych, którzy nie korzystają z Twisto).

W pierwszym kwartale 2020 r. Twisto zaoferuje też płatności Apple Pay (a później Google Pay). Jeszcze w pierwszej połowie 2020 r. użytkownicy będą też mogli rozłożyć większe zakupy na raty z poziomu aplikacji.

Program poleceń

Aby skorzystać z programu poleceń Twisto wystarczy zarejestrować się w Twisto. Po otrzymaniu miesięcznego limitu, użytkownik ma możliwość polecenia aplikacji kolejnym osobom. Jeśli osoba, która otrzymała polecenie zarejestruje się w aplikacji i zostanie pozytywnie zweryfikowana, zarówno polecający jak i polecany otrzymają po 50 zł. Poleceń można dokonywać wielokrotnie, a zgromadzone pieniądze wykorzystać do spłaty zakupów dokonanych z Twisto w internecie lub sklepach stacjonarnych.

Konkurencja dla Revoluta

Na razie, płacąc kartą Twisto lub przez aplikację Twisto możemy korzystać ze środków przyznanych nam w ramach limitu. Ale już niedługo nasze konto będziemy mogli też zasilić środkami własnymi (podpinając dowolną kartę).

Będziemy więc mieli dwie opcje – korzystać albo z własnych pieniędzy, albo z limitu kredytowego. Dlatego Twisto ma nadzieję na pokonanie Revoluta, który oferuje tylko jedną z tych opcji.

***

Twisto działa na polskim rynku od 2018 r. Dotychczas fintech oferował płatności w 300 sklepach internetowych. W ciągu roku obsłużył ponad 100 tys. klientów. Twisto przewiduje, że w 2022 r. z oferowanej karty i aplikacji będzie korzystało 0,5 mln klientów w Polsce.

Na wakacje z nową baterią – w iSpot wymienisz baterię w iPhonie 30% taniej

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: