Raport: premiera pierwszego MacBooka z nową klawiaturą nożycową odbędzie się w połowie 2020

Łukasz Bernaczyk   30 października 2019

Znany analityk i autor wielu przecieków Ming-Chi Kuo twierdzi, że w połowie 2020 r. Apple pokaże pierwszego MacBooka wyposażonego w klawiaturę z mechanizmem nożycowym nowej generacji.

berrolia

MacBook (Pro/Air) 2020

Z raportu Ming-Chi Kuo nie wynika, czy autorowi chodziło o to, że opóźni się premiera 16-calowego MacBooka Pro, który według wielu doniesień miał się pojawić się w sprzedaży jeszcze w tym roku, czy też informacje dotyczą jeszcze innego modelu MacBooka Air lub Pro.

Wiemy tylko, że pierwszy MacBook z klawiaturą nożycową nowego typu miałby trafić do sprzedaży pod koniec drugiego lub na początku trzeciego kwartału 2020 r. Zostałby więc zaprezentowany w czerwcu podczas przyszłorocznej konferencji WWDC lub w lipcu przez zwykłą informację prasową (czyli dokładnie tak, jak w tym roku został wprowadzony na rynek nowy MacBook Air i MacBook Pro).

Wcześniej Kuo informował, że pierwszym laptopem Apple z nową klawiaturą z ulepszonym mechanizmem nożycowym będzie 16-calowy MacBook Pro, którego premierę przewidywał na końcówkę 2019 r. Analityk podawał też, że w 2020 r. już wszystkie nowe MacBooki bedą wyposażone w klawiaturę nożycową w miejsce awaryjnej klawiatury motylkowej.

Nowa klawiatura z mechanizmem nożycowym

Ming-Chi Kuo twierdzi, że choć Apple wraca do mechanizmu nożycowego (o wyższym profilu i z większym skokiem w porównaniu do mechanizmu motylkowego), będzie to zupełnie nowy dizajn, niestosowany obecnie w żadnych laptopach. Klawisze mają być wzmocnione włóknem szklanym. Dzięki wyższemu profilowi drobinki kurzu czy jedzenia dostające się pod klawisze nie powinny już powodować, że klawiatura stanie się trudna w używaniu, czy nawet kompletnie nieużywalna.

Kup Apple pod choinkę w Super Cenie w Lantre!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: