IKEA wprowadza wsparcie HomeKit dla swoich inteligentnych rolet z serii TRÅDFRI

Tomek Czech   3 stycznia 2020

W sierpniu IKEA wprowadziła do swojej oferty bezprzewodowe, inteligentne rolety TRÅDFRI z serii FYRTUR i KADRILJ i obiecała, że jesienią doda do nich wsparcie dla HomeKit. Tak się jednak nie stało, a w grudniu dowiedzieliśmy się, że rolety zaczną współpracować z HomeKit na początku 2020 r. Tym razem IKEA dotrzymała słowa – właśnie udostępniła aktualizację wprowadzająca wsparcie HomeKit dla swoich smart-rolet.

berrolia

Rolety IKEA TRÅDFRI z HomeKit

Aktualizacja bramki systemu TRÅDFRI (oznaczona numerem 1.10.28), która dodaje wsparcie HomeKit dla rolet, jest udostępniana stopniowo, więc nie pojawia się jeszcze u wszystkich użytkowników, ale powinno się to stać w ciągu najbliższych godzin.

Roletami możemy sterować za pomocą dołączonego pilota, a po połączeniu z bramką TRÅDFRI również za pomocą aplikacji IKEA Home smart, aplikacji Dom lub głosowo za pomocą Siri.

Oczywiście możemy też łączyć je w grupy (z jednym pilotem mogą być połączone maksymalnie 4 rolety) i tworzyć automatyzacje.

Żeby obsługiwać je bezprzewodowo musimy podłączyć repeater sygnału (wchodzi w skład zestawu) do gniazdka elektrycznego w odległości do 10 metrów od rolety. Roleta jest wstępnie sparowana z pilotem zdalnego sterowania i repeaterem ZigBee.

Rolety z serii KADRILJ przepuszczają światło, natomiast FYRTUR to seria rolet zaciemniających.

Dostępne są wersje o szerokości od 60 do 140 cm. Długość każdego modelu to 195 cm.

Ceny są bardzo atrakcyjne jak na ten typ produktu: od 399 do 699 zł, w zależności od szerokości i tego, czy przepuszczają światło.

Rolety są bezprzewodowe – nie musimy podłączać ich do zasilania. Posiadają wbudowany akumulator, a do zestawu dołączana jest ładowarka. IKEA nie podaje, jak długo rolety mogą pracować na jednym ładowaniu.

MacBooki Pro i Air w zaawansowanych konfiguracjach dostępne od ręki w Lantre

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: