Tańsze przejazdy autostradą A4 z Autopay i innymi systemami automatycznego poboru opłat

Łukasz Bernaczyk   3 stycznia 2020

W ramach nowej promocji uruchomionej przez Stalexport Autostrada Małopolska – spółkę zarządzającą płatnym odcinkiem autostrady A4 Katowice – Kraków, kierowcy, którzy dokonają zapłaty za przejazd przy użyciu automatycznych sposobów poboru opłat zapłacą nawet o 30% mniej niż wynosi standardowa stawka. Ma to dodatkowo upłynnić ruch na placach poboru opłat.

berrolia

Promocja na przejazdy A4

Promocja będzie trwała do końca marca tego roku i obowiązuje na wszystkie metody automatycznego poboru opłat działające na płatnym odcinku autostrady A4 Katowice – Kraków. Mowa tu więc o systemach Telepass, A4Go oraz chyba najpopularniejszej obecnie apce – Autopay, której działanie opisywaliśmy tutaj.

Promocyjne ceny różnią się w zależności od kategorii pojazdu. I tak na przykład, za przejazd samochodem osobowym zapłacimy o 30%, bo 7 zł zamiast 10 zł. W przypadku samochodów kategorii 2 i 3, do których należą większe samochody dostawcze, promocyjna cena to 17 zł (zamiast standardowych 20 zł), natomiast dla samochodów ciężarowych opłata w promocji wynosi 30 zł (zamiast 35 zł).

Autopay

System Autopay, opracowany przez sopocką spółkę technologiczno-finansową Blue Media, został wdrożony na autostradzie A4 na odcinku Kraków-Katowice w połowie lipca 2019 r. Jak podaje operator, obecnie średnio 4 proc. przejazdów realizowanych jest z wykorzystaniem automatycznych płatności Autopay.

Aby dokonywać automatycznych płatności za przejazd autostradą A4 na odcinku Katowice – Kraków wystarczy pobrać aplikację Autopay, która dostępna jest zarówno dla iOS, jak i Androida. Po jej uruchomieniu zakładamy konto, a następnie rejestrujemy w nim nasz samochód podając markę, model i numery tablicy rejestracyjnej. Na końcu podajemy dane karty płatniczej, z której będą pobierane opłaty za przejazd. To wszystko.

Podczas przejazdu przez bramki na autostradzie nie musimy być zalogowani do aplikacji ani nawet mieć przy sobie telefonu – system automatycznie odczytuje numer rejestracyjny, identyfikuje pojazd i podnosi szlaban.

Wszystkie szczegóły dotyczące przejazdów przez bramki i opłat z wykorzystaniem systemu Autopay znajdziesz tutaj.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: