iPhone 7 z ekranem edge-to-edge, notchem i Face ID? To będzie najmniejszy nowy iPhone z linii “12”

Tomek Czech   18 stycznia 2020

Japońska MacOtakara podaje, że Apple przygotowuje nowy model iPhone’a o wielkości iPhone’a 7, ale z bezramkową konstrukcją, a więc bez przycisku Home z Touch ID, za to z notchem i systemem rozpoznawania twarzy Face ID. Będzie to najprawdopodobniej najmniejszy z czterech nowych flagowców z serii “iPhone 12”, której premiera spodziewana jest jesienią.

berrolia

iPhone 12 z ekranem 5,4″ (2020)

Według informatorów MacOtakary, po usunięciu ramek wokół ekranu w konstrukcji rozmiaru iPhone’a 7 czy 8 zmieści się wyświetlacz edge-to-edge o przekątnej 5,4 cala. Pokrywa się idealnie z zapowiedziami analityka Ming-Chi Kuo, według którego najmniejszy z czterech nowych modeli iPhone’a 12 będzie miał właśnie ekran 5,4″.

Nieco wątpliwości wzbudza jedynie podawana przez MacOtakarę informacja, że telefon ma posiadać procesor A13 Bionic, używany obecnie w iPhone’ach 11 i 11 Pro. Czyżby Apple nie planowało wyposażyć dwóch tańszych nowych modeli, następców iPhone’a 11, w nowy (niezwykle szybki) procesor A14 Bionic, który z pewnością trafi do iPhone’a 12 Pro i 12 Pro Max? Nie jest to wykluczone, jeśli firma z Cupertino chce utrzymać niską cenę telefonu po wyposażeniu go w modem 5G, ekran OLED i dodaniu wielu nowych funkcjonalności.

Przypomnę, że jesienią spodziewamy się premiery następujących nowych iPhone’ów:

  • model z ekranem OLED 5,4” i podwójną kamerą;
  • model z ekranem OLED 6,1” i podwójną kamerą;
  • model z ekranem OLED 6,1” i potrójną kamerą z technologią 3D sensing ToF (Time-of-Flight);
  • model z ekranem OLED 6,7” i potrójną kamerą z technologią 3D sensing ToF (Time-of-Flight).

Wcześniej, bo już w marcu, Apple najprawdopodobniej wprowadzi do sprzedaży iPhone’a SE 2.

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: