Apple Pay dostępne dla kart wydanych przez dowolny bank europejski – wszystko dzięki Curve

Łukasz Bernaczyk   29 stycznia 2020

Curve to usługa, która pozwala na dodanie do wirtualnego portfela wielu kart z dowolnego europejskiego banku, a następnie – dzięki wirtualnej karcie pośredniczącej – używanie ich do wszelkich płatności. Teraz Curve umożliwiło dodane swojej karty pośredniczącej do aplikacji Wallet, co w praktyce oznacza, że możemy używać ApplePay z dowolną kartą dowolnego banku w Europie.

berrolia

Curve: jak to działa?

Aplikacja Curve posiada wiele ciekawych funkcjonalności, w tym możliwość dodania wszystkich naszych kart kredytowych i debetowych do wirtualnego portfela. Następnie, dzięki specjalnej karcie Curve, możemy płacić tak, jak przy użyciu zwykłej karty płatniczej.

Obciążenia karty Curve są błyskawicznie przekierowywane na kartę dodaną wcześniej do aplikacji i wskazaną jako tę, z której należy pobierać środki.

Curve z obsługą Apple Pay

Jak poinformował niedawno właściciel Curve, karty pośredniczące możemy już dodać do aplikacji Wallet systemu iOS. Dzięki temu możemy również używać jej za pomocą płatności Apple Pay.

To świetna wiadomość, bo pozwala na dostęp do Apple Pay klientom wszystkich europejskich banków, niezależnie od tego, czy bank ten oficjalnie wspiera Apple Pay czy nie.

Zatem dostęp do płatności mobilnych z Cupertino otrzymali właśnie na przykład klienci tych polskich banków, które nie wdrożyły jeszcze Apple Pay (jak City Handlowy).

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: