Zaczynamy testy jednych z najciekawszych głośników z AirPlay 2 – Denon Home 150/250/350. Czekamy na Wasze pytania

Dawid Olczak   11 lutego 2020

Często prosimy Was w mediach społecznościowych o pytania na temat testowanego przez nas właśnie sprzętu. Tym razem do redakcji ThinkApple wjechał tak wyjątkowy sprzęt, że postanowiłem napisać krótki post, żeby wszyscy – również osoby, które nie śledzą nas na co dzień na Twitterze czy Facebooku – miały szansę mu się zawczasu przyjrzeć i dać mi znać, co chciałyby na jego temat wiedzieć.

Mowa o flagowych głośnikach Denona na rok 2020 – serii Denon Home 150/250/350 z AirPlay 2 i systemem HEOS multiroom, które właśnie zaczynam testować.

berrolia

Denon Home

Denon Home to seria trzech głośników multiroom: kompaktowego modelu Denon Home 150, średnich rozmiarów Denon Home 250 oraz największego z rodziny – Denon Home 350.

Głośniki posiadają wsparcie dla systemu HEOS, Apple AirPlay 2 i pełną integrację z najpopularniejszymi muzycznymi serwisami społecznościowymi: Spotify, TIDAL, TuneIn, Deezer czy Amazon Music. Oczywiście obsługują Bluetooth i WiFi.

Można nimi sterować głosowo za pomocą Siri, Amazon Alexa czy Asystenta Google. Można łączyć je w pary stereo między sobą, można włączyć je w nasz system kina domowego 5.1, można połączyć z innymi produktami kompatybilnymi z technologią HEOS.

Denon chwali się “niesamowitą jakością dźwięku”, którą udało się osiągnąć tworząc serię Home.

Dzięki zaawansowanym rozwiązaniom akustycznym, fachowo dostrojonemu cyfrowemu przetwarzaniu DSP i przetwornikom klasy premium, Denon Home 150, 250 i 350 zapewniają ostrość wysokich tonów oraz moc i głębię basów.

Głośniki oferują dźwiękiem w wysokiej rozdzielczości – nawet z plikami FLAC 192 kHz/24 bit, WAV, ALAC oraz DSD 2.8/5.6 MHz.

W czasie moich testów oczywiście w pierwszej kolejności zwrócę uwagę na najważniejszą rzecz – jakość dźwięku. Porównam też trzy głośniki pod względem mocy, żeby dać Wam odpowiedź na pytanie, jak większe i mniejsze modele spisują się w dużych czy mniejszych pomieszczeniach.

Przetestuję grupowanie głośników, obsługę głosową i współpracę z innymi sprzętami. Oczywiście dużo czasu poświęcę AirPlay 2 i temu, jak głośniki Denon Home współpracują z automatyzacjami HomeKit (czy np. nie ma problemu z ich wybudzaniem; więcej o automatyzacjach głośników AirPlay 2 w HomeKit pisałem tutaj).

No i czekam na Wasze pytania: jeśli myślicie o zakupie pierwszego głośnika z AirPlay 2, albo chcecie dodać kolejny głośnik do Waszego systemu HEOS – co chcielibyście wiedzieć o modelach z serii Denon Home? Jakie informacje mogą ułatwić Wam podjęcie decyzji o kupnie głośnika?

Dajcie znać w komentarzach poniżej albo odezwijcie się do nas na Facebooku lub Twitterze.

Czekając na wyniki moich testów, zerknijcie na moje poprzednie recenzje:

Na wakacje z nową baterią – w iSpot wymienisz baterię w iPhonie 30% taniej

Dawid Olczak

Użytkownik sprzętów z nadgryzionym jabłkiem od 2010 roku.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: