Konferencja Apple z prezentacją iPhone’a 12 przełożona na październik – raport

Tomek Czech   20 maja 2020

Tradycją jest już, że Apple prezentuje nowe iPhone’y co roku we wrześniu, na specjalnie zorganizowanej w tym celu konferencji. Jednak w tym roku może być inaczej. Według Jona Prossera, znanego w ostatnim czasie z wielu przecieków na temat nowych produktów Apple, konferencja, na której zostanie zaprezentowany iPhone 12 odbędzie się w październiku.

berrolia

iPhone 12 – konferencja i premiera opóźnione?

Według Prossera, przyczyną opóźnienia jest oczywiście pandemia koronawirusa, która sparaliżowała cały łańcuch dostaw Apple. Start masowej produkcji iPhone’a 12 będzie w związku z tym opóźniony o kilka tygodni. Dlatego firma z Cupertino ma aktualnie planować konferencję na początek października.

Nowe iPhone’y są prezentowane we wrześniu nieprzerwanie od 2012 roku. Rok wcześniej, w 2011 r., event, na którym pokazano iPhone’a 4S odbył się 4 października.

Mimo że nowe iPhone’y zazwyczaj trafiają do sprzedaży około półtora tygodnia po konferencji, w ostatnich latach zdarzało się, że na niektóre modele musieliśmy czekać dłużej – iPhone X był dostępny od 3 listopada, natomiast iPhone XR od 26 października.

W tym roku dwa tańsze modele spośród czterech nowych iPhone’ów z linii “12” będą prawdopodobnie dostępne szybciej niż dwa modele Pro – już wiele tygodni temu pojawiały się doniesienia, że ich rynkowa premiera odbędzie się najwcześniej pod koniec października lub na początku listopada.

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: