Konferencja Apple z prezentacją iPhone’a 12 przełożona na październik – raport

Tomek Czech   20 maja 2020

Tradycją jest już, że Apple prezentuje nowe iPhone’y co roku we wrześniu, na specjalnie zorganizowanej w tym celu konferencji. Jednak w tym roku może być inaczej. Według Jona Prossera, znanego w ostatnim czasie z wielu przecieków na temat nowych produktów Apple, konferencja, na której zostanie zaprezentowany iPhone 12 odbędzie się w październiku.

berrolia

iPhone 12 – konferencja i premiera opóźnione?

Według Prossera, przyczyną opóźnienia jest oczywiście pandemia koronawirusa, która sparaliżowała cały łańcuch dostaw Apple. Start masowej produkcji iPhone’a 12 będzie w związku z tym opóźniony o kilka tygodni. Dlatego firma z Cupertino ma aktualnie planować konferencję na początek października.

Nowe iPhone’y są prezentowane we wrześniu nieprzerwanie od 2012 roku. Rok wcześniej, w 2011 r., event, na którym pokazano iPhone’a 4S odbył się 4 października.

Mimo że nowe iPhone’y zazwyczaj trafiają do sprzedaży około półtora tygodnia po konferencji, w ostatnich latach zdarzało się, że na niektóre modele musieliśmy czekać dłużej – iPhone X był dostępny od 3 listopada, natomiast iPhone XR od 26 października.

W tym roku dwa tańsze modele spośród czterech nowych iPhone’ów z linii “12” będą prawdopodobnie dostępne szybciej niż dwa modele Pro – już wiele tygodni temu pojawiały się doniesienia, że ich rynkowa premiera odbędzie się najwcześniej pod koniec października lub na początku listopada.

Twoje poszukiwania maski idealnej właśnie dobiegły końca

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: