Świetny koncept widgetów w iOS 14

Łukasz Bernaczyk   27 maja 2020

Premiera iOS 14 już za niecały miesiąc. Jedną z nowości ma być inny wygląd ekranu początkowego z widżetami. Grafik Aleksey Bondarev przedstawił swoją wizję tego, jak mogą wyglądać takie widżety. Trzeba przyznać, że robi to naprawdę dobre wrażenie.

berrolia

iOS 14 – widgety (koncept)

W wideo koncepcyjnym widzimy, że ikonę praktycznie każdej aplikacji możemy zamienić na widget pokazujący szczegółowe dane, specyficzne dla danej apki.

Po rozwinięciu widget idealnie wkomponowuje się w siatkę aplikacji, zajmując powierzchnię 2, 3 lub 4 ikon aplikacji i tym samym nie psuje całego układu ekranu początkowego.

Zamiana ikony na widget jest bajecznie prosta – wystarczy przytrzymać palec na wybranej ikonie i z rozwijanego menu wybrać “dodaj widget”.

 

Trzeba przyznać, że wygląda to naprawdę dobrze, a z użytkowego punktu widzenia funkcja ta otwiera masę nowych możliwości.

Czy widgety ostatecznie trafią do oficjalnej wersji systemu iOS 14? Nie wiemy, ale z pewnością takie rozwiązanie znalazłoby wielu zwolenników wśród użytkowników iPhone’ów.

PROMOCJA: Magnetyczny powerbank Anker z MagSafe do iPhone’ów 12/13

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: