Bardzo ciekawy koncept nowego iMaca w stylu monitora Pro Display XDR, z Face ID i Magic Trackpad 3 z ładowaniem bezprzewodowym

Łukasz Bernaczyk   26 maja 2020

“Bezkompromisowy Mac” – tak o koncepcie iMaca 2020 pisze jego autor – The Hacker 34. Bezramkowy ekran 23″ lub 28″ 5K Retina, mocne komponenty i stylistka zapożyczona z monitora Apple Pro Display XDR. Do tego nowy Magic Trackpad 3 z ładowaniem bezprzewodowym dla iPhone’a i wsparciem dla Apple Pencil.

berrolia

iMac 2020 – koncept

Wszystko wskazuje na to, że w drugiej połowie tego roku zobaczymy nowego iMaca. Co prawda niewiele o nim jeszcze wiemy, jednak youtuber The Hacker 34 postanowił nie czekać, aż wyciekną wszystkie szczegóły na jego temat i stworzył własną wizję tego, jak mógłby wyglądać nowy komputer all-in-one od Apple.

Stylistycznie nowy iMac 2020 byłby podobny do monitora Pro Display XDR. Na renderach widzimy duży bezramkowy ekran True Tone o przekątnej 28 cali, rozdzielczości 5K (52120 x 2880) i jasności 600 nitów, wyposażony dodatkowo w kamerę 1080P z systemem rozpoznawania twarzy Face ID.

Według autora konceptu, komponenty nowego iMaca mają sprawić, że będzie on 50% mocniejszy od poprzednika.

Na pokładzie komputera miałyby się znaleźć:

  • procesor Intel i9 10. generacji;
  • 64 GB RAM;
  • dysk SSD do 4 TB (NVMe z DDR 4);
  • układ graficzny Radeon Vega 56.

Całość miałby dopełnić nowy gładzik Magic Trackpad 3 z funkcją ładowania indukcyjnego i wsparciem dla Apple Pencil.

Wygląda i brzmi bardzo kusząco, jak będzie w rzeczywistości przekonamy się za kilka miesięcy.

Maty i powerbanki solarne Xtorm - nieograniczona energia w podróży!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką, niejednokrotnie z sukcesami.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: