Netatmo wprowadza na rynek Inteligentną Kamerę Zewnętrzną z Alarmem (HomeKit)

Tomek Czech   28 maja 2020

Netatmo wprowadziło na rynek swoją nową Inteligentną Kamerę Zewnętrzną z wbudowanym alarmem. W czasie rzeczywistym ostrzega użytkownika o intruzach i odstrasza włamywaczy. Kamera będzie dostępna od 9 czerwca, ale już można kupować ją w przedsprzedaży.

berrolia

Netatmo – Inteligentna Kamera Zewnętrzna z Alarmem

Nowa wersja zewnętrznej kamery od Netatmo rozróżnia osoby, zwierzęta, pojazdy czy nieszkodliwe ruchy i natychmiast daje znać, gdy wykryje podejrzaną aktywność. Użytkownik może wówczas podjąć odpowiednie działania i zdalnie uruchomić alarm o natężeniu 105 dB.

Wszystkie funkcje kamery Netatmo są dostępne bez opłat abonamentowych.

Nowa kamera rozszerza ofertę produktów security od Netatmo – możemy teraz dokonać wyboru między Inteligentną Kamerą Zewnętrzną z Alarmem, a wersją bez alarmu.

Dostęp z każdego miejsca na świecie

Kamera Netatmo pozwala na utrzymanie ciągłego połączenia z domem za pomocą smartfonu, tabletu lub komputera, nawet jeżeli użytkownik znajduje się w odległości tysięcy kilometrów.

Zainstalowana na zewnątrz kamera analizuje w czasie rzeczywistym jakie zdarzenia mają miejsce w pobliżu domu – np. czy zbliża się do niego obca osoba, na podjazd wjeżdża samochód albo po ogrodzie biega pies. Następnie precyzyjnie powiadamia właściciela dostarczając mu nagranie wideo, żeby mógł zweryfikować i ocenić zagrożenie. W przypadku wykrycia intruza użytkownik może do odstraszyć zdalnie uruchamiając sygnał alarmu w kamerze o głośności 105 decybeli.

W pełni spersonalizowane powiadomienia

Użytkownik może w pełni skonfigurować parametry Kamery Zewnętrznej z Alarmem zgodnie ze swoimi preferencjami. Dostępne są odrębne scenariusze związane z wykrywaniem osób, samochodów lub zwierząt, w których określa się czy kamera ma wysyłać powiadomienie i nagrywać wideo.

Funkcja strefy alarmowania daje możliwość określenia monitorowanych stref, np. wokół szopy w ogrodzie, głównej bramy czy bramy garażowej. Kamera powiadamia wówczas tylko o incydentach mających miejsce w predefiniowanej przestrzeni.

Ochrona w dzień i w nocy

Inteligentna Kamera Zewnętrzna z Alarmem to kamera Full HD, która oferuje obrazy o wysokiej jakości i rozdzielczości bez względu na warunki oświetleniowe. Szerokokątny obiektyw 100° i 20-metrowe pole wykrywania gwarantują dostatecznie rozległy obszar monitoringu.

Aby zapewnić doskonałą widoczność w nocy kamera została wyposażona w system noktowizji z podczerwienią.

Posiada również wbudowany inteligentny system oświetlenia. W przypadku wykrycia zagrożenia, oświetlenie włącza się automatycznie. Możliwa jest także jego ręczna aktywacja w dowolnym momencie za pośrednictwem aplikacji.

Brak opłat abonamentowych oraz ochrona danych

Wszystkie funkcje Kamery Zewnętrznej z Alarmem są dostępne po zakupie urządzenia, bez konieczności wykupywania dodatkowego abonamentu.

Filmy są przechowywane bezpośrednio na dołączonej karcie microSD. Karta ta jest szyfrowana, co zapewnia wysoki poziom ochrony jej zawartości. Potencjalni intruzi nie mają więc dostępu do obrazów z kamery.

Filmy można również przesyłać i archiwizować za pomocą systemu Dropbox lub na osobistym serwerze FTP użytkownika.

Zgodność z platformami interoperacyjnymi

Kamera jest kompatybilna z zestawem Apple HomeKit, Amazon Alexa i Google Home bazującym na Asystencie Google. W ten sposób użytkownik może tworzyć niestandardowe scenariusze i między swoją kamerą a innymi podłączonymi urządzeniami w tym samym środowisku.

Na przykład, użytkownik może zdecydować, że wszystkie światła zewnętrzne zmienią kolor na czerwony w przypadku wykrycia pojazdu na terenie posiadłości.

Szybka i łatwa instalacja

Kamerę Zewnętrzną z Alarmem montuje się w mgnieniu oka, podobnie jak tradycyjną kamerę monitoringu. Wystarczy ustawić ją w miejscu zamontowanej wcześniej lampy zewnętrznej lub innym strategicznym położeniu, które pozwoli właściwie monitorować dom, a następnie podłączyć ją do domowej sieci Wi-Fi.

Użytkownik zdalnie kontroluje kamerę i w pełni wykorzystuje jej funkcjonalność za pośrednictwem aplikacji Netatmo Security na swoim smartfonie, tablecie lub komputerze. Alarm jest wbudowany w kamerę i nie wymaga dodatkowej instalacji.

Stylowy design i konstrukcja odporna na trudne warunki pogodowe

Kamera Zewnętrzna z Alarmem Netatmo została zaprojektowana tak, aby wytrzymać trudne warunki pogodowe. Wykonana jest z odpornego aluminium, szkła i tworzywa sztucznego, które zapewniają ochronę przed promieniowaniem UV. Dzięki technologii HZO, urządzeniu niestraszny jest także deszcz oraz wilgoć.

Zamów w przedsprzedaży 

Kup Apple pod choinkę w Super Cenie w Lantre!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: