macOS Big Sur już dostępny dla wszystkich – Apple udostępniło pierwszą publiczną betę

Tomek Czech   6 sierpnia 2020

Od dłuższego czasu użytkownicy mogą testować publiczne bety iOS 14, iPadOS 14 i tvOS 14, ale publiczna beta najnowszej wersji systemu operacyjnego na Maca – macOS Big Sur, była wciąż niedostępna, podobnie jak publiczna beta watchOS 7. W przypadku macOS Big Sur sytuacja zmieniła się dzisiaj – Apple udostępniło wersję testową dla wszystkich. Na publiczną wersję beta nowego systemu dla Apple Watcha musimy jeszcze poczekać.

berrolia

macOS Big Sur – pierwsza publiczna beta

Żeby zacząć korzystać z publicznej bety macOS Big Sur należy zalogować się przez swoje Apple ID na beta.apple.com, wybrać “macOS”, następnie opcję “Enroll your Mac”, pobrać narzędzie “Access Utility”, uruchomić je i dalej postępować według wyświetlanych instrukcji.

Pamiętaj, żeby przed instalacją publicznej bety macOS Big Sur koniecznie zrobić kopię zapasową systemu.

Pamiętaj też, że to oprogramowanie w wersji testowej, które wciąż zawiera błędy, więc najlepiej nie instalować go na Macu, którego prawidłowe, niezawodne działanie jest nam potrzebne na co dzień (np. w pracy zawodowej).

macOS Big Sur – przydatne linki: 

OKAZJA: Apple AirTag w najniższej cenie od premiery

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: