Wszystkie nowe produkty Apple, których spodziewamy się na dzisiejszej konferencji

Tomek Czech   15 września 2020

Dzisiaj o 19:00 polskiego czasu startuje konferencja Apple, podczas której Tim i spółka zaprezentują nowe produkty – pierwsze z wielu, których premiera przewidziana jest tej jesieni. Najprawdopodobniej nie zobaczymy iPhone’a 12, ale możemy spodziewać się Apple Watcha Series 6, iPada Air 4 i być może jeszcze kilku innych nowości.

berrolia

Konferencja Apple – wrzesień 2020: czego się spodziewać?

Z dużym prawdopodobieństwem zobaczymy:

 • Apple Watch Series 6 – nowy flagowy smartwach z Cupertino z szybszym procesorem, ulepszonym EKG i nową funkcją pomiaru saturacji tlenowej. Wygląd nie zmieni się w porównaniu z poprzednim modelem, zniknąć ma za to Force Touch. watchOS 7 umożliwi m.in. monitorowanie snu [wszystko, co do tej pory wiemy o Apple Watch Series 6 znajdziesz tutaj].
 • “Budżetowy” model Apple Watcha – wszystko wskazuje na to, że Apple ogłosi też dzisiaj wprowadzenie na rynek drugiego nowego Apple Watcha – tańszego modelu, który w portfolio Apple miałby zastąpić Apple Watch Series 3. Budżetowy Apple Watch może być oparty na konstrukcji Series 4, ale nie będzie wyposażony w EKG i wyświetlacz z funkcją always-on. Ma kosztować 199 dol., co w Polsce przełoży się na 999 zł.
 • Nowy iPad Air – nowy tablet z Cupertino, dla ułatwienia zwany “iPad Air 4”, ma wyglądać podobnie do iPadów Pro i ma być wyposażony w Touch ID wbudowane w przycisk Power (zniknie przycisk Home), złącze USB-C oraz pojedynczą tylną kamerę. Nie będzie posiadał ekranu ProMotion. Może być nieco droższy niż iPad Air 3 [wszystko, co do tej pory wiemy o iPadzie Air 4 znajdziesz tutaj].
 • Daty premiery iOS 14, iPadOS 14 i watchOS 7 – Apple najprawdopodobniej poda dokładne daty premiery nowych systemów operacyjnych dla iPhone’a, iPada i Apple Watcha. Mają być dostępne jeszcze we wrześniu. Premiera macOS Big Sur i tvOS 14 może nastąpić później.

Być może zobaczymy:

 • Apple One – wydaje się, że Apple może dzisiaj ogłosić wprowadzenie i podać szczegóły na temat pakietu swoich usług, który ma się nazywać “Apple One”. W różne pakiety będą łączone takie usługi abonamentowe, jak Apple Music, Apple TV+, Apple News, Apple Arcade oraz iCloud [więcej szczegółów na temat Apple One znajdziesz tutaj].
 • iPad 8 gen. – Apple przymierza się do aktualizacji swojego najtańszego modelu iPada, ale nie było żadnych sygnałów, że nastąpi to podczas dzisiejszej konferencji. Jeśli tak się jednak stanie, to prawdopodobnie będzie to dość mały update.

Raczej nie zobaczymy:

 • AirTag – lokalizator Bluetooth od Apple jest już prawie gotowy (wiemy nawet, jak naprawdopodobniej będzie wyglądał), ale najpoważniejsze źródła (jak Mark Gurman z Bloomberga) sugerują, że zostanie on zaprezentowany w dalszej części roku.

Z dużym prawdopodobieństwem nie zobaczymy:

 • iPhone 12 – Apple ma go pokazać na następnej konferencji, która może się odbyć w pierwszej połowie października.
 • AirPods Studio – wokółuszne słuchawki bezprzewodowe od Apple również mają zadebiutować w dalszej części roku.
 • MacBook z procesorem Apple Silicon – według najnowszego raporty Bloomberga, Apple wprowadzi na rynek pierwsze MacBooki z własnym procesorem Apple Silicon “do listopada tego roku” – nie należy spodziewać się ich na dzisiejszej konferencji, być może Apple pokaże je na swoim październikowym evencie, kiedy zaprezentuje iPhone’a 12.
 • Mniejszy HomePod – mniejsza i tańsza wersja HomePoda ma trafić do sprzedaży jeszcze w tym roku, ale – jak kilka innych produktów – dopiero w jego dalszej części.
 • Nowy model Apple TV – prace nad Apple TV 6. generacji są zaawansowane, ale nowa przystawka do telewizorów ma pojawić się na rynku pod sam koniec tego roku, albo nawet na początku 2021 r.
 • Nowy iPad mini – wiemy, że Apple przygotowuje się do wprowadzenia na rynek nowego modelu iPada mini z większym ekranem 8,5″-9″, ale większość najbardziej wiarygodnych przecieków wskazuje, że stanie się to dopiero w pierwszej połowie przyszłego roku.

Konferencja Apple startuje o 19:00 polskiego czasu. Na ThinkApple będziemy oczywiście na bieżąco relacjonować wszystkie wydarzenia. Podłącz się do nas na Facebooku lub Twitterze, żeby niczego nie przegapić.

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: