TYLKO U NAS: Mamy wymiary wszystkich modeli iPhone’a 12! Są dość zaskakujące

Tomek Czech   12 października 2020

Na dzień przed premierą iPhone’a 12 zdobyliśmy dokładne wymiary wszystkich czterech modeli nowego flagowca od Apple. Oczywiście nie mamy 100% pewności, że są one zgodne z rzeczywistością (tym bardziej, że są dość zaskakujące), ale producent etui do smartfonów, od którego je otrzymaliśmy zapewnia nas, że pozyskał je z tego samego źródła, co w poprzednich latach, i że w przeszłości wymiary podawane przez te źródło zawsze zgadzały się z wymiarami prezentowanych później iPhone’ów.

berrolia

iPhone 12 – wymiary

Wymiary są dość zaskakujące dlatego, że – jeśli się potwierdzą – będzie to oznaczało, że wszystkie modele są stosunkowo małe w porównaniu z obecnymi z serii “11”. Że Apple udało się zwiększyć rozmiar ekranu w iPhonie 12 Pro (z 5,8 do 6,1″) i iPhonie 12 Pro Max (z 6,5″ do 6,7″) bez powiększania obudowy. Czyli mamy większy ekran w tej samej (albo nawet ciut mniejszej) obudowie – coś, co bardzo ucieszy użytkowników.

A rozmiar iPhone’a 12 mini powinien zadowolić fanów iPhone’a SE (pierwszej generacji).

Jeśli wymiary, które podajemy się potwierdzą, stanie się to zapewne dzięki dwóm rzeczom – nowym bocznym ramkom (aluminiowym i stalowym), które będą płaskie, a nie zaokrąglone (czyli wypukłe) oraz zmniejszeniu ramek wokół ekranu na przednim panelu. Innej możliwości po prostu fizycznie nie ma.

Oto wymiary wszystkich modeli:

iPhone 12 mini 

 • wysokość: 132,1 mm
 • szerokość: 62,2 mm
 • grubość: 6,5 mm (bez “wysepki” z tylną kamerą)

iPhone 12 i iPhone 12 Pro

 • wysokość: 144,8 mm
 • szerokość: 68,6 mm
 • grubość: 6,5 mm (bez “wysepki” z tylną kamerą)

iPhone 12 Pro Max

 • wysokość: 157, 5 mm
 • szerokość: 76,2 mm
 • grubość: 6,5 mm (bez “wysepki” z tylną kamerą)

WNIOSKI I PORÓWNANIA

 • iPhone 12 i 12 Pro 

6,1-calowe iPhone 12 i 12 Pro będą znacznie mniejsze od również 6,1-calowego iPhone’a 11 – o ponad pół centymetra niższe i węższe od niego.

iPhone 12 i 12 Pro miałby mniej więcej rozmiary iPhone’a 11 Pro i wcześniejszych Xs oraz X, czyli telefonów z mniejszym, 5,8-calowym ekranem.

Zatem użytkownicy, którzy przesiądą się z iPhone’a 11 Pro na 12 Pro otrzymają większy ekran w obudowie o tej samej wielkości, co dotychczasowy model. Natomiast posiadacze iPhone’a 11, którzy kupią iPhone’a 12, będą mieli ten sam ekran, ale w mniejszej obudowie.

 • iPhone 12 Pro Max

iPhone 12 Pro Max z ekranem 6,7″ będzie minimalnie (o pół milimetra) niższy od swojego poprzednika – iPhone’a 11 Pro Max z ekranem 6,5″ (różnica 0,5 mm jest tak mała, że ostateczne, oficjalne rozmiary mogą pokazywać tę samą wysokość). 12 Pro Max ma być też minimalnie – o jeden milimetr – węższy od poprzednika. Czyli mamy minimalnie mniejszy telefon albo o tym samym rozmiarze, ale z odrobinę większym ekranem. To na pewno ucieszy fanów modeli Max.

 • iPhone 12 mini

iPhone 12 mini z ekranem 5,4″ będzie wyraźnie, o ponad centymetr niższy i węższy od modeli z ekranem 5,8″ – iPhone’a 11 Pro, Xs oraz X.

Będzie też mniejszy od iPhone’a SE 2020 – o około pół centymetra niższy i węższy. Tym samym będzie mniejszy od starszych modeli iPhone’ów z ekranem 4,7″ – iPhone’a 6/6s/7/8.

No i teraz najważniejsze dla wielu osób porównanie – iPhone 12 mini będzie (oczywiście) większy od iPhone’a SE pierwszej generacji – będzie od niego o niecałe 9 mm wyższy i niecałe pół centymetra szerszy. Nie jest to olbrzymia różnica, więc fani pierwszego SE z pewnością chętnie “przesiądą się” na najnowszego flagowca w wersji mini.

Jeżeli chcesz sprawdzić, jak wielkość twojego obecnego iPhone’a ma się do wielkości iPhone’a 12 – wymiary większości dotychczasowych iPhone’ów znajdziesz na tej stronie Apple.

Nie porównujemy grubości nowych iPhone’ów do wcześniejszych modeli, ponieważ w uzyskanych przez nas danych pomiar grubości nie uwzględnia “wysepki” na tylną kamerą, natomiast Apple uwzględnia ten element podając oficjalne wymiary swoich iPhone’ów. W każdym razie nie wydaje się, żeby zaszły tutaj jakieś znaczące zmiany.

Jutrzejsza konferencja Apple startuje o 19:00 polskiego czasu. Na ThinkApple będziemy oczywiście na bieżąco relacjonować wszystkie wydarzenia. Podłącz się do nas na Facebooku lub Twitterze, żeby niczego nie przegapić.

Apple Watch Series 7 dostępny na Amazon.pl - szybka dostawa!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: