iOS 15 będzie przepisany od nowa pod kątem zwiększenia wydajności baterii – raport

Tomek Czech   4 listopada 2020

iOS 14 jest dostępny zaledwie od kilku tygodni, właśnie czekamy na aktualizację 14.2, ale oczywiście zdajemy sobie sprawę, że w Cupertino pracują już nad iOS 15. Do tej pory słyszeliśmy, że przyszłoroczna wersja systemu może zawierać ulepszoną Siri, która będzie udzielała nam porad zdrowotnych, i która być może przemówi po polsku. Teraz pojawiły się kolejne doniesienia na temat iOS 15.

berrolia

iOS 15 – interaktywne widżety i dłuższa praca iPhone’a na baterii?

Jeden ze znanych leakerów donosi, że pod względem wizualnym iOS 15 nie zmieni się za bardzo w porównaniu z iOS 14. Jedyną większą zmianą jeśli chodzi o interfejs mają być interaktywne widżety.

Według informatorów, Apple zamierza też “całkowicie odmienić” aplikację Muzyka i tworzy nową aplikację wykorzystującą rozszerzoną rzeczywistość.

Ale najważniejszą zmianą ma być optymalizacja systemu pod kątem wydłużenia czasu pracy iPhone’a na baterii. Programiści z Cupertino mają podobno przepisać w tym celu cały kod od nowa.

Byłaby to bardzo pożądana zmiana. iPhone’y, a co za tym idzie – baterie, nie mogą stać się już dużo większe, a nowych, energochłonnych funkcji przybywa. Najlepszym przykładem jest 5G, które – jak pokazują testy – potrafi skrócić czas pracy na jednym ładowaniu iPhone’a 12 aż o dwie godziny względem LTE. Tymczasem przyszłoroczny iPhone 13 ma posiadać ekran z odświeżaniem 120 Hz, który znacznie zwiększa zapotrzebowanie telefonu na energię. To właśnie z tego powodu Apple miało zrezygnować z wyposażenia w taki ekran iPhone’a 12 Pro i 12 Pro Max.

Jeśli uda się uzyskać dodatkowy czas pracy na baterii dzięki optymalizacji iOS, iPhone’y będą mogły działać na jednym ładowaniu mniej więcej tyle, ile obecnie, ale będąc wyposażone zarówno w modem 5G, jak i ekran 120 Hz.

Ekran ProMotion 120 Hz w iPhonie 13 ma być też możliwy dzięki nowej technologii produkcji baterii “soft board” – [sprawdź szczegóły].

Black Friday - MacBook Air M2 w rewelacyjnej cenie w Lantre

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: