W iOS 15 uzyskasz od Siri porady dotyczące Twojego zdrowia – raport

Łukasz Bernaczyk   9 września 2019

Apple intensywnie pracuje nad nową funkcjonalnością swojego asystenta głosowego – podaje The Guardian. Wraz z premierą iOS 15 w 2021 roku Siri ma być zdolna do zaawansowanej rozmowy o zdrowiu użytkownika.

Apple na rzecz zdrowia

Apple jest powszechnie znane ze swoich działań w dziedzinie szeroko pojętej poprawy zdrowia użytkowników swoich sprzętów.

Badanie pulsu, pomiar EKG z funkcją wykrywania migotania przedsionków, karta medyczna w iPhonie czy monitorowanie aktywności fizycznej użytkowników, to tylko niektóre przykłady dostępnych w sprzętach z nadgryzionym jabłkiem funkcjonalności dbających o nasze zdrowie.

“Hej Siri, coś mi dolega, potrzebuję pomocy”.

Jak donosi The Guardian, w wewnętrznym dokumencie przeznaczonym dla wybranych pracowników Apple, opisana został nowa funkcjonalność Siri, nad którą prace już trwają, a do użytkowników ma trafić wraz z systemem iOS 15, w 2021 roku.

Mowa tu o rozbudowanych, dwukierunkowych rozmowach między asystentem głosowym Apple a użytkownikiem na temat zdrowia. Co prawda raport nie podaje żadnych szczegółów na temat wspomnianej funkcjonalności, jednak redaktor The Guardian przewiduje, jak nowe możliwości Siri mogłyby działać.

Asystent głosowy Apple najprawdopodobniej będzie w stanie odpowiadać na trudne pytania dotyczące zdrowia użytkownika oraz prowadzić zaawansowane rozmowy ze swoim rozmówcą, mające na celu pomoc w diagnozie oraz skierowanie do odpowiedniego lekarza.

Co ciekawe, Siri miałaby udzielać pomocy zarówno w kwestiach zdrowia fizycznego jak i psychicznego.

Temat bardzo ciekawy i trudny jednocześnie, bo przecież jeżeli chodzi o zdrowie, nie ma miejsca na pomyłki ze strony asystenta głosowego. No i bezpieczeństwo tych wrażliwych danych będzie kluczową sprawą.

Ponadto mam nadzieję, że będziemy mogli porozmawiać z Siri o zdrowiu w języku polskim…

Z miłości do Apple

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: