Ładowanie iPhone’a 12 mini przez MagSafe ograniczone do 12 W

Tomek Czech   3 listopada 2020

Wraz z iPhonem 12 zadebiutował system MagSafe, który między innymi umożliwia szybkie ładowanie telefonu z mocą 15 W przy pomocy magnetycznej ładowarki MagSafe Charger. Okazuje się jednak, że najmniejszego z czterech nowych flagowców – iPhone’a 12 mini będzie można ładować przez MagSafe nico wolniej niż trzy pozostałe modele.

berrolia

iPhone 12 mini – ładowanie MagSafe

Apple zaktualizowało stronę wsparcia dotyczącą ładowania za pomocą MagSafe, dodając informację, że w przypadku iPhone’a 12 mini takie ładowanie odbywa się maksymalnie z mocą 12 W, czyli o trzy waty mniejszą, niż pozostałe modele z serii “12”.

Wynika to najprawdopodobniej z mniejszego rozmiaru cewki ładującej w iPhonie 12 mini i w ogóle z mniejszego rozmiaru całego smartfona, co powoduje, że odprowadzenie ciepła wytwarzającego się podczas ładowania indukcyjnego jest trudniejsze niż w większych modelach.

Apple oficjalnie podało też, że ładowanie iPhone’a 12 mini przy pomocy MagSafe z pełną mocą 12 W może odbywać się, jeśli podłączymy ładowarkę do zasilacza USB-C o specyfikacji co najmniej 9V/2.03A.

W przypadku trzech pozostałych modeli iPhone’a 12 ładowanie z pełną mocą 15 W zapewni zasilacz o specyfikacji co najmniej 9V/2.22A lub 9V/2.56A. Teraz już wiemy, że może to być zasilacz każdej marki, choć na początku wydawało się, że pełną moc zapewnia tylko nowy, 20-watowy zasilacz od Apple.

Na polskiej stronie wsparcia firma z Cupertino podaje, że “co prawda ładowarka MagSafe wymaga zasilacza o mocy co najmniej 12 W, jednak w przypadku mocy mniejszej niż 20 W telefon iPhone ładuje się wolniej”.

Apple informuje też, że jeśli do telefonu podłączymy jakieś akcesoria przez port Lightning, jak na przykład słuchawki EarPods, to ładowanie za pomocą MagSafe zostanie ograniczone do 7,5 W.

Ładowarka MagSafe Charger jest w sprzedaży za 199 zł. Niedługo do sklepów ma trafić podwójna ładowarka MagSafe Duo Charger.

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: