Imponujące wyniki GPU w nowych Macach z M1 – nie daje szans silnym kartom graficznym GeForce GTX 1050 Ti i Radeon RX 560

Tomek Czech   16 listopada 2020

Wiemy już, że stworzony przez Apple procesor M1 montowany w nowych MacBookach Pro i Air oraz Macu mini jest niezwykle wydajny – szybkością znacznie przewyższa najmocniejsze chipy Intela montowane do tej pory w Macach. Okazuje się, że również grafika zintegrowana z M1 imponuje wydajnością.

berrolia

GPU w nowych MacBookach i Macu mini (M1, 2020)

Test wydajności procesora graficznego (GPU) układu M1 przeprowadzili specjaliści z Tom’s Hardware. Porównali go z mocnymi kartami graficznymi od wiodących producentów – Nvidia i AMD, przeznaczony dla gamingowych komputerów stacjonarnych. Do pojedynku z M1 stanęły GeForce GTX 1050 Ti i Radeon RX 560. Poległy z kretesem.

Testy 8-rdzeniowego GPU zintegrowanego z chipem M1 wykonano za pomocą narzędzia GFXBench 5.0. Wyniki zaskoczyły nawet przeprowadzających go ekspertów – M1 zwyciężył w dziewięciu z dziesięciu rodzajów testów, często z dużą przewagą.

 

Według Apple, grafika w nowych MacBookach Air i Pro jest 5 razy szybsza niż w poprzednich modelach tych komputerów, a w przypadku Maca mini nawet sześciokrotnie szybsza od poprzednika.  “GPU w chipie M1 jest najszybszą na świecie zintegrowaną jednostką graficzną w komputerze osobistym” – chwali się firma z Cupertino.

Osiem dedykowanych rdzeni graficznych

Przygotuj się na twórczą pracę i zabawę na poziomie, o jakim Ci się nie śniło. Osiem potężnych rdzeni GPU czyni grafikę MacBooka Pro/Air płynniejszą, szybszą i po prostu piękniejszą. Tego się nie da opisać, to trzeba zobaczyć. Wideo 8K odtwarza się z idealną płynnością, a skomplikowane operacje graficzne są wykonywane w mgnieniu oka.

Niesamowita wydajność grafiki

Renderowanie trójwymiarowych napisów w Final Cut Pro trwa nawet 5x krócej. Trzykrotnie szybsza grafika umożliwia płynne budowanie misternych scen w Unity. A gdy przyjdzie pora na zasłużony relaks, ulubione gry będą działać z częstością klatek gwarantującą idealną płynność. Naciesz oczy fantastycznym obrazem generowanym przez najszybszy zintegrowany układ graficzny dla komputerów osobistych.

Nowe komputery Apple z chipem M1 trafią do sprzedaży już jutro. Od zeszłego wtorku można je kupować w przedsprzedaży na stronie Apple lub u autoryzowanych dystrybutorów.

Produkty Apple w super cenach

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: