“Ekran iPhone’a 12 Pro Max to najlepszy ekran, jaki kiedykolwiek testowaliśmy” – ocenia DisplayMate. 11 pobitych rekordów

Łukasz Bernaczyk   18 listopada 2020

Inżynierowie z DisplayMate, firmy zajmującej się profesjonalną diagnostyką i kalibracją wyświetlaczy, wzięli na testy iPhone’a 12 Pro Max i przebadali jego ekran na wszystkie możliwe sposoby. Wynik przerósł wszelkie oczekiwania.

berrolia

“Najlepszy wyświetlacz w historii”

Ekran iPhone’a 12 Pro Max otrzymał najwyższą ocenę A+ z tytułami: “Najwyższa ocena w historii testów DisplayMate” oraz “Najlepszy ekran w smartfonie”.

Przy okazji wyrównał lub ustanowił 11 rekordów w historii testów DisplayMate. Są to:

 • Najwyższa absolutna dokładność kolorów (0,9 JNCD) – wizualnie nie do odróżnienia od ideału.
 • Najwyższa dokładność kontrastu obrazu i dokładność skali intensywności (2,19 gamma) – wizualnie nie do odróżnienia od ideału.
 • Najmniejsza zmiana dokładności kolorów i skali intensywności z zawartością obrazu APL (0,2 JNCD) – wizualnie nie do odróżnienia od ideału.
 • Najmniejsza zmiana kontrastu obrazu i skali intensywności z zawartością obrazu APL (0,00 gamma) – wizualnie nie do odróżnienia od ideału.
 • Najmniejsza zmiana w szczytowej luminancji przy średniej zawartości obrazu APL (1 procent) – wizualnie nie do odróżnienia od ideału.
 • Najwyższa jasność pełnego ekranu dla smartfonów OLED (825 nitów dla 100% APL).
 • Najwyższy kontrast pełnego ekranu w świetle otoczenia (172 przy 100% APL).
 • Najwyższy współczynnik kontrastu (nieskończony).
 • Najniższe odbicie ekranu (4,8 procent).
 • Najmniejsza zmiana jasności z kątem widzenia (27% przy 30 stopniach).
 • Najwyższa widoczna rozdzielczość ekranu 2,8K (2778 × 1284; wyższa rozdzielczość nie jest zauważalna ludzkim okiem).

Inżynierowie odnieśli się też do tego, że ekran iPhone’a 12 Pro Max charakteryzuje się odświeżaniem na poziomie 60 Hz, a nie, tak jak w iPadzie Pro, 120 Hz:

Wyświetlacz iPhone’a 12 Pro Max ma standardową częstotliwość odświeżania 60 Hz, zamiast wprowadzanych obecnie wyższych częstotliwości 90 i 120 Hz.

Dzięki bardzo krótkiemu czasowi reakcji wyświetlacza OLED oraz bardzo szybkim procesorom CPU i GPU w iPhonie 12 Pro Max, niższa częstotliwość odświeżania 60 Hz powinna być odpowiednia dla większości aplikacji.”

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: