Apple radzi, jak rozwiązać problem z instalacją macOS Big Sur na MacBookach Pro z 2013 i 2014 r.

Łukasz Bernaczyk   20 listopada 2020

Kilka dni temu pisaliśmy, by posiadacze MacBooków Pro wyprodukowanych w latach 2013-2014 wstrzymali się z instalacją  macOS Big Sur, gdyż w przypadku tych komputerów proces instalacji nowego systemu operacyjnego może zupełnie unieruchomić komputer. Wczoraj na swojej stronie internetowej Apple opublikowało instrukcję, jak poradzić sobie z tym problemem.

Instalacja macOS Big Sur na MacBookach Pro 2013/2014

Problem z instalacją macOS Big Sur na MacBookach Pro z lat 2013 i 2014 polegał na tym, że na pewnym etapie instalacji nowego systemu komputer wyświetlał czarny ekran i przestawał reagować na jakiekolwiek próby wytrącenia go z tego stanu, skutecznie unieruchamiając urządzenie.

Oficjalna instrukcja rozwiązania problemu:

Na stronie wsparcia technicznego Apple opublikowało następującą instrukcję, pozwalającą na poradzenie sobie z problemem:

  1. Naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania na Macu przez co najmniej 10 sekund, a następnie zwolnij przycisk. Jeśli Twój Mac jest włączony, powinien się wyłączyć.
  2. Odłącz wszystkie urządzenia zewnętrzne od Maca, w tym monitory i akcesoria USB i wyjmij kartę włożoną do gniazda kart SDXC. Następnie włącz komputer.
  3. Jeśli problem nadal występuje – zresetuj SMC zgodnie z opisem dla komputerów przenośnych z niewymienną baterią.
  4. Jeśli problem nie ustąpi 0 zresetuj pamięć NVRAM lub PRAM.
  5. Jeśli żadne z tych rozwiązań nie działa, skontaktuj się ze wsparciem Apple, aby uzyskać dalszą pomoc.

Na koniec Apple dodaje, że artykuł będzie aktualizowany w miarę pojawiających się nowych informacji na temat problemu.

Użytkownikom MacBooków Pro wyprodukowanych w latach 2013/14 nadal odradzamy instalację macOS Big Sur, do czasu pojawiania się rozwiązania, które zagwarantuje 100% pewności bezpieczeństwa aktualizacji.

Z miłości do Apple

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: