50 sekund – tyle potrzebujesz, żeby na własne oczy przekonać się, jak szybkie są nowe MacBooki z M1

Tomek Czech   20 listopada 2020

Z wielu testów wiemy. że nowe Maki z procesorem M1 są niesamowicie szybkie, o wiele szybsze od poprzednich modeli z chipami Intela. I to pod każdym względem – szybszy CPU, szybszy GPU, szybsze dyski SSD. Ale nie trzeba się wczytywać w wyniki skomplikowanych testów, żeby przekonać się o tym, jaka przepaści dzieli układ M1 od procsorów Intela – wystarczy zobaczyć 50-sekundowe wideo.

berrolia

MacBook Pro 13″ z M1 vs. MacBook Pro 16″ z Intel Core i9

50-sekundowe wideo udostępnił na Twitterze znany programista Paul Hudson. Jego zdaniem, w prosty i szybki sposób podsumowuje ono różnicę szybkości pomiędzy jego 16-calowym MacBookiem Pro wyposażonym w procesor Intel Core i9 i 64 GB RAM, a 13-calowym MacBookiem Pro z chipem M1 i 16 GB RAM.

Zadanie polegało na rozpakowaniu Xcode w wersji 12.3 beta. Zobaczcie sami.

Nowy MacBook 13″ z M1 poradził sobie z zadaniem w 5 minut, podczas gdy MacBook Pro 16″ z Intelem potrzebował aż 13 minut i 22 sekundy.

W kolejnych tweetach Hudson podaje wyniki kolejnych testów, które przeprowadził – MacBook Pro ze stworzonym przez Apple układem M1 był znacznie szybszy do 16-calowego MBP w każdym z nich.

Programista zwraca jeszcze uwagę na dwie kolejne kwestie:

  • MacBook 16″ z Intel Core i9 i 64 GB RAM kosztował go 6 tys. dol., podczas gdy za nieporównywalnie szybszego od niego nowego MacBooka Pro z M1 zapłacił trzy razy mniej;
  • nowy model jest nie tylko szybszy od poprzednika, ale też od niego znacznie cichszy: “Gdybyście nie powiedzieli mi, że nowy MBP z M1 ma wentylatory, w czasie testów bym się tego nie dowiedział – komputer jest bardzo cichy, a jego obudowa pozostawała chłodna, w odróżnieniu od 16-calowego MBP, który brzmiał, jakby miał zaraz odlecieć i bardzo się nagrzewał”.

Inne testy pokazują, że oprócz tego, że nowy MacBook Pro i Air z M1 są bardzo wydajne, charakteryzują się niezwykle długą pracą na baterii.

JAYS x-Seven Wireless - tylko 199 zł! (PROMOCJA)

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: