Poznaliśmy oficjalne polskie ceny wymiany baterii i naprawy ekranu iPhone’ów 12

Tomek Czech   20 listopada 2020

Apple opublikowało w końcu oficjalne ceny pozagwarancyjnej wymiany baterii oraz naprawy ekranu w czterech tegorocznych modelach – iPhonie 12, 12 mini, 12 Pro i 12 Pro Max. Koszty są takie same, jak w przypadku iPhone’ów z serii “11”.

berrolia

iPhone 12 (mini/Pro/Max) – cena wymiany baterii i naprawy ekranu

  • Wymiana baterii 

Za wymianę baterii w iPhone’ach 12 zapłacimy 329 zł. Tyle samo, ile w przypadku wymiany baterii w ubiegłorocznych modelach i w ogóle wszystkich modelach z notchem.

Oficjalna cena wymiany baterii w iPhone’ach bez notcha to 229 zł.

Apple zaznacza, że te ceny “dotyczą tylko napraw baterii wykonywanych przez firmę Apple. Ceny oferowane przez Autoryzowane Serwisy Apple mogą się różnić”. Zazwyczaj ceny w autoryzowanych serwisach w Polsce nie odbiegają znacznie od oficjalnych cen. Zaktualizować ten wpis, jak tylko polskie autoryzowane serwisy Apple zaktualizują swoje cenniki.

Ograniczona gwarancja Apple obejmuje baterie, które nie działają z powodu wad fabrycznych, ale nie obejmuje baterii zużytych w wyniku normalnego użytkowania.

Zobacz też: 5 najczęstszych usterek sprzętu Apple, które nie podlegają gwarancji

  • Wymiana ekranu 

W przypadku iPhone’ów 12 Pro i 12 Pro Max pogwarancyjna naprawa/wymiana ekranu kosztuje tyle samo, co w przypadku ubiegłorocznych modeli Pro – odpowiednio: 1309 zł i 1549 zł.

Wymiana ekranu w iPhonie 12 jest znacznie droższa niż w iPhonie 11: 1309 zł vs. 945 zł. Przynajmniej częściowo różnica wynika na pewno stąd, że “dwunastka” ma ekran OLED, podczas gdy “jedenastka” wyposażona była w wyświetlacz LCD.

Cena wymiany ekranu w iPhonie 12 mini to 1045 zł.

I znowu: “Ceny napraw pogwarancyjnych dotyczą tylko napraw wykonywanych przez firmę Apple. Autoryzowane Serwisy Apple ustalają własne opłaty, dlatego należy poprosić o oszacowanie kosztu”.

Zobacz też: iSpot publikuje polskie ceny wymiany iPada Air 4 i pierwsze ceny naprawy iPhone’a 12/Pro

MacBooki i iPady ze zniżką nawet 11%. Do tego akcesoria w prezencie!

Grafika

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: