Apple uruchomiło program bezpłatnej naprawy wadliwych ekranów niektórych iPhone’ów 11

Tomek Czech   7 grudnia 2020

Apple przyznało, że “niewielki procent” iPhone’ów 11 może mieć problem z wyświetlaczem, który przestaje reagować na dotyk. Uruchomiło więc bezpłatny program naprawczy dla tych telefonów.

berrolia

Program naprawczy dla iPhone’a 11 z wadą ekranu

Według Apple, wadliwe egzemplarze iPhone’a 11 zostały wyprodukowane pomiędzy listopadem 2019 r. a majem 2020 r. Jeśli doświadczasz problemów z wyświetlaczem Twojego iPhone’a 11, na tej stronie możesz sprawdzić, czy kwalifikuje się on do programu naprawczego (wystarczy podać jego numer seryjny).

Jeśli tak, należy się skontaktować z jednym z autoryzowanych serwisów Apple, który dokona darmowej naprawy polegającej na wymianie modułu odpowiedzialnego za prawidłowe działanie ekranu dotykowego (uwaga: jeśli Twój egzemplarz ma problem z ekranem, który nieprawidłowo lub w ogóle nie reaguje na dotyk, ale telefon nie kwalifikuje się do programu, również warto zwrócić się do autoryzowanego serwisu o poradę, co zrobić w takiej sytuacji).

Oficjalną listę autoryzowanych serwisów Apple znajdziesz tutaj.

Przed oddaniem iPhone’a do serwisu koniecznie utwórz backup urządzenia. Na tej stronie sprawdzisz, jak przygotować telefon przed wysłaniem lub przyniesieniem do serwisu.

Jeśli Twój iPhone 11 posiada uszkodzenia, które uniemożliwiają wymianę modułu w ramach bezpłatnego programu, koniecznie będzie uprzednie naprawienie tych uszkodzeń, za które może zostać naliczona opłata.

Jeśli dokonałeś już naprawy ekranu związanej z wadliwym modułem ekranu dotykowego, również skontaktuj się autoryzowanych serwisem – możesz uzyskać zwrot poniesionych kosztów.

Warto dodać, że program przeznaczony jest wyłącznie dla iPhone’a 11, nie dotyczy modeli 11 Pro i 11 Pro Max.

Apple Watch Series 7 dostępny na Amazon.pl - szybka dostawa!

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: