Raport: iPad 9. generacji z większym wyświetlaczem 10,5″ i procesorem A13 Bionic już wiosną

Łukasz Bernaczyk   11 grudnia 2020

Według portalu cnBeta, już wiosną 2021 r. zobaczymy dziewiątą generację najtańszego z iPadów. Tym razem zmiany mają być większe niż w zaprezentowanym we wrześniu iPadzie 8. generacji. Zobaczmy, co ma się zmienić.

berrolia

iPad 9. gen. (2021)

Z informacji zdobytych przez cnBeta wynika, że nowy budżetowy iPad zachowa obecny wygląd, ale z drobnymi zmianami.

Po pierwsze otrzyma nieco większy ekran o przekątnej 10,5 cala (obecnie jest to 10,2 cala), a mimo to – dzięki cieńszym ramkom wokół wyświetlacza – bryła iPada będzie minimalnie mniejsza.

Po drugie, iPad 9.generacji zostanie wyposażony w nowszy procesor A13 Bionic (obecny model posiada A12 Bionic) i o 1 GB więcej pamięci RAM, co łącznie da mu 4 GB.

 

Nowy iPad ma też zachować Touch ID w przycisku Home i port Lightning.  Najniższa konfiguracja tabletu ma się zaczynać od dysku o pojemności 64 GB. Obecnie iPad 8. gen. dostępne jest w najtańszej opcji z dyskiem wielkości 32 GB.

Co najważniejsze, według informatorów cena najtańszego z iPadów nie wzrośnie, a nawet delikatnie spadnie z 329$ na 299$, co w Polsce mogłoby się przełożyć na spadek z 1599 zł na 1499 zł (oczywiście dla najtańszej konfiguracji).

MacBook Pro z wyjątkowo niskiej cenie!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: