Już niedługo możemy bezprzewodowo ładować iPhone’a lub Apple Watcha za pomocą MacBooka lub iPada

Łukasz Bernaczyk   11 stycznia 2021

Wygląda na to, że Apple ma w planach na najbliższą przyszłość wprowadzenie indukcyjnego ładowania do MacBooków i iPadów. Wskazują na to ostatnio opatentowane rozwiązania, które są o tyle ciekawe, że oprócz możliwości naładowania bezprzewodowo MacBooka i iPada, urządzenia te będą miały możliwość ładowania zwrotnego, dzięki czemu pozwolą na naładowanie za ich pomocą innych urządzeń, jak iPhone, Apple Wach czy AirPods.

berrolia

Bezprzewodowe ładowanie za pomocą MacBooka i iPada

W przyznanych Apple patentach możemy znaleźć opis laptopa i tabletu wyposażonych w cewki indukcyjne pozwalające na dwustronne ładowanie bezprzewodowe.

Opis patentów jest bardzo rozbudowany i przedstawia MacBooka oraz iPada z umieszczonymi pod obudową cewkami indukcyjnymi –  w różnych wariantach znajdują się one w różnych miejscach urządzeń.

Dla przykładu, w iPadzie takie cewki miałyby się znaleźć w kilku miejscach pod tylną obudową. Położenie na tej obudowie Apple Watcha czy iPhone’a skutkowałoby rozpoczęciem ich ładowania.

Podobnie sprawa ma wyglądać w MacBookach, gdzie cewki miałyby się znajdować zarówno pod gładzikiem oraz po jego bokach, a także w obudowie ekranu, co z kolei po zamknięciu “klapy” MacBooka pozwoliłoby na swobodne położenie na nim urządzeń i w ten sposób na naładowanie ich bezprzewodowo.

Pomysł jest bardzo ciekawy i mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości zostanie wprowadzony do nowych MacBooków i iPadów. Zabieranie ze sobą np. w podróż służbową czy na wakacje wszystkich potrzebnych ładowarek i kabli to w dzisiejszych czasach prawdziwa katorga.

Od kilku lat słyszymy, że także iPhone może zostać wyposażony w funkcję bezprzewodowego ładowania zwrotnego – za jego pomocą moglibyśmy ładować AirPodsy czy nawet Apple Watcha. Jesienią przekonamy się, czy ta technologia trafi do iPhone’a 13.

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: