Budżetowy iPad 9. generacji będzie cieńszy, lżejszy – ma się upodobnić do iPada Air 3 (raport)

Łukasz Bernaczyk   11 stycznia 2021

Według najnowszego raportu MacOtakara, najtańszy z iPadów doczeka się w tym roku kolejnej odsłony. Tablet ma zostać nieco bardzie upodobniony do iPada Air 3. generacji: będzie więc cieńszy i lżejszy, zachowując przy tym tą samą wielkość ekranu i przycisk Home z Touch ID umieszczony w dolnej ramce.

berrolia

iPad 9. generacji (2021)

Zgodnie z doniesieniami japońskiego serwisu, który powołuje się na źródła w łańcuchu dostaw podzespołów do urządzeń Apple, nowy budżetowy iPad stanie się znacznie cieńszy – jego grubość ma wynosić 6,3 mm, co w stosunku do 7,5 mm grubości obecnego iPada oznacza odchudzenie o 16%.

Wraz ze zmniejszeniem grubości ma także zmniejszyć się waga tabletu, która będzie oscylować w granicach 460 gramów (obecnie iPad 8. generacji waży 490 gramów).

Najtańszy z iPadów nadal ma posiadać ekran o przekątnej 10,2 cala z powłoką antyrefleksyjną i obsługą szerokiej gamy kolorów P3 i True Tone.

Tablet ma być też dalej wyposażony w przycisk Home z  Touch ID znajdujący się w dolnej ramce ekranu oraz w port Lightning. MacOtakara nie podaje, jaki dokładnie procesor będzie zasilał budżetowego iPada (model 8. generacji jest wyposażony w układ A12 Bionic), lecz wspomina, że wydajność tabletu znacznie wzrośnie – pozwala to sądzić, że będzie to więc najnowszy procesor A14, a nie starszy A13 Bionic.

Poprzednie doniesienia na temat iPada 9. generacji mówiły, że przekątna ekranu może wzrosnąć z 10,2″ do 10,5″ (przy zachowaniu takiego samego rozmiaru tabletu), że urządzenie zostanie wyposażone o 1 GB więcej pamięci RAM, co łącznie da mu 4 GB, oraz że podstawowy model może posiadać 64 GB pamięci wewnętrznej (obecnie są to 32 GB).

Dokładna data premiery nowego budżetowego iPada nie jest oczywiście znana, ale pojawiały się informacje, że może odbyć się już w pierwszym kwartale tego roku.

Kup Apple pod choinkę w Super Cenie w Lantre!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: