Raport: iPhone 13 z dyskiem 1 TB

Łukasz Bernaczyk   1 lutego 2021

Do premiery iPhone’a 13 pozostało jeszcze sporo czasu, ale na światło dzienne wypływają coraz to nowe informacje na jego temat. Najnowsze z nich mówią o większym dysku w modelach Pro, które miałyby posiadać aż 1 TB pamięci.

berrolia

iPhone13 Pro i 13 Pro Max z dyskiem 1 TB

Autorem najnowszego przecieku jest znany leaker Jon Prosser. Podawał on już podobną informację w październiku zeszłego roku, ale teraz, jak mówi, “sprawy poszły naprzód” – jego informatorzy donoszą, że większość prototypów iPhone’a 13 Pro i 13 Pro Max jest wyposażona w dysk o pojemności 1 TB.

Dotychczas smartfony Apple mogliśmy kupić z maksymalnie 512 GB pamięci. Modele nie z linii Pro, jak iPhone 11, 12 czy 12 mini, dostępne są maksymalnie z dyskiem 256 GB.

Obecne flagowce po raz pierwszy są dostępny w podstawowej wersji z dyskiem 128 GB – jest tak w przypadku modeli 12 Pro i 12 Pro Max. Dwie pozostałe wersje to 256 GB i 512 GB.

Nawet jeśli Apple wyposaży iPhone’a 13 Pro i 13 Pro Max w dysk 1 TB, to należy się spodziewać, że podstawowa wersja nadal będzie posiadała 128 GB. iPhone’y z dyskami o dużej pojemności są potrzebne przede wszystkim osobom wykorzystującym je do zadań profesjonalnych,  w tym głównie nagrywania wideo. Jedna minuta wideo nagranego w formacie 4K przy 60 kl./s zajmuje około 400 MB.

iPhone 13 z dyskiem 1 TB – jaka cena?

iPhone z dyskiem 1 TB z pewnością będzie najdroższym iPhonem w historii. Obecnie różnica pomiędzy iPhonem 12 Pro z dyskiem 256 GB i dyskiem 512 GB wynosi aż tysiąc złotych. Jeśli założymy, że również tysiąc złotych trzeba będzie dopłacić do dysku 1 TB (a ceny przyszłorocznych flagowców będą porównywalne z obecnymi), to iPhone 13 Pro w najwyższej wersji pojemnościowej będzie kosztował około 7700 zł, a iPhone 13 Pro Max aż 8200 zł.

Natomiast jeśli dopłata za kolejne 512 GB będzie wynosiła 2 tys. zł (obecnie dopłacamy 1 tys. zł za 256 GB), to cena najdroższego iPhone’a 13 (Pro Max 1 TB) może przekroczyć granicę 9 tys. zł.

Odkrywaj codziennie nowe promocje na iSpot.pl

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: