Nowy Apple Watch i pasek “Black Unity” już dostępne

Tomek Czech   1 lutego 2021

Dzisiaj po południu wystartowała sprzedaż specjalnego modelu Apple Watch Series 6 “Black Unity”. Oddzielnie można kupić też sam pasek z tej limitowanej serii. Obydwa produkty dostępne są na stronie Apple, także w Polsce.

berrolia

Apple Watch Series 6 “Black Unity”

Apple Watch Series 6 Black Unity kosztuje dokładnie tyle samo, ile standardowe aluminiowe modele zegarka najnowszej, 6. generacji – od 1899 zł za wersję 40 mm i od 2049 zł za wersję 44 mm. Dostępne są modele GPS oraz GPS + Cellular.

Zegarek z kolekcji “Black Unity” jest sprzedawany ze specjalnym, również limitowanym paskiem. Pasek można kupić też oddzielnie za 199 zł.

Zegarek będzie w sprzedaży do końca lutego, pasek będzie można kupić do końca tego roku.

Black Unity Collection

Apple Watch Series 6 “Black Unity” posiada aluminiową kopertę wykonaną z lotniczego stopu pochodzącego w całości z recyklingu, a z tyłu ma szklaną płytkę zdobioną laserowo napisem „Black Unity”.

Pasek “Black Unity” jest wykonany z fluoroelastomeru. Na zapięciu znajdziemy naniesiony laserowo grawer “Truth. Power. Solidarity”.

Pasek sportowy z kolekcji Black Unity jest inspirowany flagą panafrykańską. Symbolizuje jedność i wspólnotę afrykańskiej diaspory. Barwy flagi reprezentują ofiary ponoszone przez kolejne pokolenia mężczyzn i kobiet, których wizja bardziej sprawiedliwego świata ukierunkowuje nasze dążenia do przezwyciężania obecnych wyzwań i przeciwdziałania krzywdzącemu traktowaniu.

Wykonany z wytrzymałego, a jednocześnie zaskakująco miękkiego fluoroelastomeru o znakomitych właściwościach użytkowych pasek sportowy ma zapięcie z napą i szlufką, na którym wygrawerowano hasło „Truth. Power. Solidarity” (Prawda. Siła. Solidarność.).

Kolekcje uzupełnia tarcza “Jedność”. Jest ona już dostępna dla wszystkich użytkowników Apple Watchy – pojawiała się w opublikowanej w zeszłym tygodniu nowej wersji systemu – watchOS 7.3.

W ramach akcji “Black History Month” Apple wspiera organizacje zaangażowane w promowanie równości i sprawiedliwości rasowej:

  • Black Lives Matter Support Fund (Tides Foundation)

Ruch Black Lives Matter realizuje inicjatywy na rzecz sprawiedliwości, wliczając w to przeciwdziałanie aktom przemocy oraz udzielanie głosu społeczności czarnoskórych.

  • European Network Against Racism (ENAR)

ENAR, paneuropejska sieć organizacji antyrasistowskich, to wyraz głośnego sprzeciwu Europy wobec wszelkich przejawów rasizmu.

  • International Institute on Race, Equality and Human Rights

Instytut chroni prawa człowieka przysługujące mniejszościom i osobom wykluczonym społecznie zmagającym się z dyskryminacją.

  • Leadership Conference Education Fund

Organizacja Leadership Conference Education Fund promuje i chroni prawa człowieka i obywatela, a także prowadzi kampanie edukacji społecznej, angażując i mobilizując swoich zwolenników w całych Stanach Zjednoczonych.

  • NAACP Legal Defense and Educational Fund, Inc. (LDF)

Organizacja LDF skupia się na wprowadzaniu zmian strukturalnych, które mają szerzyć demokrację, zwalczać dyskryminację i gwarantować sprawiedliwość rasową, tak by spełniać obietnicę równości przysługującej wszystkim Amerykanom.

  • Souls Grown Deep

Organizacja promuje dzieła artystów afroamerykańskich. Pomaga lokalnym społecznościom poprzez wsparcie gospodarcze, działania na rzecz sprawiedliwości rasowej i społecznej oraz rozwój inicjatyw edukacyjnych.

To zaledwie niewielka część wysiłków Apple skupionych na pokonywaniu barier systemowych, z którymi zmagają się społeczności kolorowe, a zwłaszcza społeczność czarnoskórych.

Na wakacje z nową baterią – w iSpot wymienisz baterię w iPhonie 30% taniej

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: