Jakość iOS i innych systemów od Apple znacznie wzrosła w 2020 – ocenili specjaliści

Łukasz Bernaczyk   3 lutego 2021

Jason Snell z Six Colors po raz kolejny przygotował coroczny raport z oceną produktów, usług i oprogramowania Apple. Poszczególne produkty i sektory działalności Apple oceniali specjaliści i komentatorzy z branży. Największy przyrost zanotowały Maki i oprogramowanie.

berrolia

Ocena Apple za 2020

Aby stworzyć raport oceniający poszczególne sektory działalności Apple za rok 2020, Jason Snell z Six Colors poprosił branżowych komentatorów o wystawienie oceny w skali od 1 do 5 dla każdej z 12 kategorii, na które podzielił produkty Apple. Następnie oceny od wszystkich ekspertów biorących udział w ankiecie zostały uśrednione i tak powstał poniższy raport.

Najwyższą ocenę i jednocześnie największy wzrost jakości (+30%) uzyskały komputery Mac, głównie za sprawą przejścia na własne procesory M1.

Na uwagę zasługuje również jakość oprogramowania, której ocena odnotowała drugi po Macach najwyższy, niemal 30-procentowy wzrost. Eksperci pozytywnie odebrali przede wszystkim systemy iOS 14 i macOS 11.

Największy spadek odnotowały urządzenia ubieralne i Apple TV. O tyle, o ile spadek oceny Apple TV rozumiem, bo mimo zapowiedzi przystawka Apple nie doczekała się aktualizacji sprzętowej, to nie bardzo rozumiem ocenę urządzeń ubieralnych (do tej kategorii zaliczamy Apple Watcha i wszystkie modele AirPodsów).

Szczegółowe oceny wszystkich specjalistów znajdziecie na stronie Six Colors.

Szkło hartowane do iPhone’a BananShield - twardość na poziomie szkieł Gorilla Glass💪

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: