Gogle VR od Apple ze skanerem LiDAR, w cenie co najmniej tysiąca dolarów – raport

Tomek Czech   3 lutego 2021

Gogle VR od Apple mogą pojawić się w sprzedaży już za rok, w pierwszym kwartale 2022 r. – podają analitycy JP Morgan. Potwierdzają się wcześniejsze informacje, że gogle będą droższe niż podobne urządzenia konkurencji.

berrolia

Gogle VR od Apple (2022)

Źródła JP Morgan donoszą, że gogle wirtualnej rzeczywistości od Apple będą wyglądały mniej więcej tak samo, jak gogle VR innych firm – firma z Cupertino nie planuje radykalnie zmieniać dizajnu tego typu urządzenia. Mają być wyposażone w sześć obiektywów oraz znany z iPhone’ów i iPadów skaner LiDAR.

Analitycy uważają, że gogle od Apple będą produktem high-endowym, “droższym niż podobne produkty dostępne obecnie na rynku”. Wartość samych materiałów do produkcji ma wynosić ponad 500 dol.

Podobne informacje podawał niedawno Mark Gurman z Bloomberga, według którego gogle VR z Cupertino mają kosztować co najmniej tysiąc dolarów.

Analitycy potwierdzają tez inną podaną przez Bloomberga informację, że urządzenie będzie posiadało również funkcjonalność AR, czyli nakładania cyfrowych obiektów na obraz rzeczywistego świata, ale funkcja ta będzie bardziej ograniczona od możliwości VR.

Apple zdaje sobie sprawę, że będzie to produkt niszowy, ale chce potraktować go jako przetarcie drogi do swojego innego, bardziej ambitnego produktu – okularów AR, które z kolei mają być urządzeniem przeznaczonym dla masowego użytkownika. Gogle mają być testem niektórych technologii w świecie realnym i przygotować zarówno użytkowników, jak i deweloperów na nadejście “rewolucyjnych” smart-okularów.

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: